Home / Güzellik / Kaşları Gürleştiren Doğal Bakım Önerileri
kaslari gurlestirmek icin dofal yaglar ve urunler nelerdir
kaş gürleştirici bitkisel yağlar

Kaşları Gürleştiren Doğal Bakım Önerileri

Kalın ve gür kaşlar yüzü ve gözleri daha etkili gösterdiğinden şimdilerde kalın kaşlar daha çok tercih ediliyor.Önceden incecik alınan kaşlar demode ve doğallığın dışında gösteriliyor.

Eğer kaşlarınızı çok incelttiğiniz den artık çıkmıyorsa  veya kaş yapınız zaten seyrek ise, evde yapacağınız doğal kaş bakım tarifleri ile kaşlarınızı gürleştirebilir, körelmiş kaş çıkmayan yerlere yenide canlandırabilirsiniz.

Her ne kadar kaşları makyaj hileleri ile doldursakda yapay bir görünüm oluyor, ayrıca bir kaç saat sonra bazı yerleri aktığından daha kötü görünmeye başlıyor. Makyaj ile ince kaşları doldurmak için bazı yolları bu başlık linkinde bulabilirsiniz.Aslında en güzel kaşlar kendiliğinden gür ve dolgun olan kaşlardır.Bu yüzden artık kaşlarımızı nasıl gürleştirebiliriz ve yenide çıkartabiliriz diye doğal formüllere başvurmaya başladık.


Kaşlarınızı doğal olarak evde güçlendirmek  bu yağlar ile bakım yapmayı deneyebilirsiniz.

Vazelin ile kaş bakımı

Kaşlarınızı 1- 2 ay içinde doğal olrak gürleşmesini istiyorsanız her gece yatmadan önce kaşlarınıza vazelin sürmelisiniz, ayrıca gün içinde bir kaç defa daha uygulamalısınız.Bu şekilde Kaş kökleriniz beslenip güçlenecek ve daha çok kaş çıkmasına neden olacaktır.

Hint Yağı ile kaş bakımı

Hint yağı kaş  kökleri üzerinde besleyici ve güçlendirici harika bir etkisi vardır. Hint yağını günde bir kez kaşlarınıza sürün ve 30 dakika kaşlarınız da bekletin.

Aloe Vera Suyu ile  kaş bakımı

Cilt bakımında oldukça iyi sonuçlar verene aloe vera kaşlara da çok iyi gelen bir içeriktir. Aloe vere suyunu gün içinde bir defa kaşlarınıza sürmeniz yeterlidir.Düzenli uygulama sonrası kaşlarınızın gürleştiğine sizde şahit olabilirsiniz.

Soğan ile kaş gürleştirme

Kuru soğanın hastalıklar üzerinde olumlu etkilerini duymuştuk, küsen kıl kökleri üzerinde de kuru soğanın canlandırıcı etkisi olduğu savunulmaktadır.Sulu bir soğanı kesin ve kaşlarınızın seyrelen kısımlarına masaj yaparak sürün.Bunu akşam evde yapmanız daha uygun olur, çünkü kaşlarınızı soğan ile masaj yaptığınızda bir kaç saat yıkamamanız gerekmektedir.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  İnce kaşları dolduran 7 adım !

 

Bir önceki yazımız olan Selülitten Kurtulmanın Etkili 22 Yolu | 2021 başlıklı makalemizde selülit, selülit giderici ve selülit nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Check Also

Bacakları Uzun Göstermenin Teknikleri

Bacakları Uzun Göstermenin Teknikleri | 2021

Bacakları Uzun Göstermenin Teknikleri Nelerdir? Boyun kısa ya da uzun olması bacak boyunun uzun olacağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.