Kepekten kurtulmanın yollarını bu makalemizde siz değerli KadınveBlog takipçilerimize  detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştık. Kepek probleminiz var ise bu yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Kepek sorunu bayan olsun erkek olsun büyük bir sorundur. Kim ister öyle değil mi giydiğimiz kıyafetlerin üzerleri kar yağmış gibi bembeyaz olsun. Kepek problemi pek çok kişiyi rahatsız eder. Hatta kepek sorunu kendinde olmayan ama bir başkasında olan bir kişiyi dahi rahatsız edecek boyutlara ulaşabilir. Hoş olmayan görüntülere bile sebep olur. Bazı kişilerde bu durum oldukça ileri boyutlardadır. Bu kişilerde daha çok kafaya kaşıma isteği verip sıkıntılı durumlara düşürebilir. Aslında kepek sorunu dediğimiz olay ise deri döküntüsüdür. Kepek problemi olan kişinin aslında vücudundaki ölü deriyi atmasıyla oluşur. Yani her cilt kendini yenilediğinde ölü deriyi atmak isteyecektir. Bizlerde sizler için bugünkü makalemizde bu konuyu ele aldık ve kepek sorununa karşı evde neler yapabiliriz araştırdık.

Kepekten Nasıl Kurtulurum Kepek Şampuanları

Kepekten Nasıl Kurtulurum Kepek Şampuanları

Öncelikle kepek soruna karşı doğal olan ilaçlı kepek şampuanlarını kullanmaya özen gösterin. Farklı birçok piyasada bulunan kepek problemine karşı içerisinde her-şey bulunan şampuanları denemekten korkmayın. Kullanınca size hangisinin iyi geldiğini keşfedeceksiniz. Çok ileri boyutlarda ise şayet mantarlaşma gibi kepek sorununuz mantar engelleyici şampuan kullanabilirsiniz.

Sık sık saçlarınızı yıkamalısınız. Doktorlar genelde bu duruma karşı çinko Pirit-iyon ya da selenyum sülfit içeren ürünleri kepek soruna karşı bunlara öneriyorlar.

Sürekli aynı şampuanı kullanmak yerine ise arada farklı şampuanlar kullanmayı da deneyebilirsiniz. Tabi ki kullandığınız şampuanların size faydasının olmasını istiyorsanız saçlarınızı durulamadan önce bir 5-10 dakika kadar şampuanlı biçimde bekletin.

Kepek sorununa karşı tabi ki piyasada birçok şampuan türü var fakat bilmelisiniz ki şampuanlarda kepeği bir müddet durdurabiliyorlar onu iyileştiremiyor. Saçınıza iyi gelen bir şampuan bulduysanız şayet onu kullanmaya devam edin.

Kepekten Kurtulmanın Yolları

Kepekten Kurtulmanın Yolları

Kepek probleminiz aşırı ileri boyutlarda ise yani kaşıntı kızarıklık yara gibi durumlar söz konusu ise kesinlikle doktora başvurmalısınız. Bir uzman kontrolünde tedavi görmelisiniz. Doktorunuzun size vereceği Steroid kremi kullanabilirsiniz.

Kepek için birçok tariflerde yer almakta evde bu tarifleri deneyebilirsiniz. Özellikle limon ve sirke ile yapılan tarifler çok fazla. Bu tarifleri deneyerek sonucunu görebilirsiniz. Bir diğeri ise ezilmiş aspirin yada Aloe vera jelini saç derisine sürüp yıkayarak uyguluyoruz.

Kepek sorunu sabır gerektiren ve tedavi isteyen bir durum. Birçok yöntem denemiş olabilirsiniz. Farkını görmek için ise ona zaman tanımalısınız.

Kepek problemi yaşayan kişiler genelde yazın az şikayetçiyken, kış aylarında daha çok rahatsız ettiğini söylemektelerdir.

Kepek sorunu tek saçlarınızın değil burnunuz kaşınız kaşıntıya kızarıklıklara neden olur. Çok ileri boyutlarda olmayan kepek sorununa karşı ise şampuanlar ile azaltabilirsiniz.

Kepek sorununuzun ileri boyutlarda olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle bir doktor ile görüşün. Kepek probleminden ziyade cilt sorunlarınız da olabilir.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir