Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Kestane saç rengi kimlere yakışır? Kestane saç rengi olan Türk ve yabancı ünlüler kimler? Kestane saç rengi modellerinden en güzel örnekler.

Saçlarımız başımızı örten bir süs gibidir. Bu süsü de en estetik biçimde dışarı yansıtmak, insanın doğal bir güdülenmesidir. Bu nedenle sürekli kuaföre giderek kendimize yakışan saç rengi bulmak için çabalarız. Burada iki seçim etrafında dönen bir karar verme süreci vardır. Bunlardan birisi moda olanı yapmaktır.

Bu da nerdeyse her mevsim değişen ve insanın kendi özgün vücudunun parçasını, yani saçını başkalarının müdahalesine açık tutmaktır. Bir bakıma saç rengimiz üzerinde özgürlüğümüz yoktur. Diğeriyse öznel duygularımıza fırsat vermektir. Yani kendimize yakışanı özgürce karar vermek. Ancak öznel görüşlerimiz moda saç rengini beğenmişse, tabi ki modaya uyulabilir.

Saç renklerinde birçok alternatif söz konusudur. Ancak bunlardan kestane saç rengi dikkat çekicidir. Kestane saç rengi, bir genelleme yapılırsa doğallık açısından aykırı bir renk değildir. Kestane renginin bir avantajı da kuaföre gidildiğinde istediğiniz bir tonunu bulabilmenizdir.

Yani renk tonu açısından alternatifi çoktur. Kızıl, dore, koyu kestane renklerinden istediğinizi beğenebilirsiniz. Ayrıca kış mevsimi için oldukça uygun bir renk sayılır. Yani mevsimin ambiyansına etkili biçimde uyum sağlar. Hatta sonbahar mevsimi için de uygun bir saç rengidir.

Beyaz veya buğday tenli olanlara dore kestane rengi çok yakışacaktır. Sarıya yakın tenli olanlara ise, bütün kestane renkleri uyum sağlayacaktır. Kızıl kestane saç rengine rağbet ise oldukça fazladır. Özellikle açık tenli olmayanlara güzel durmaktadır.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir