Home / Diyet / Kiraz sapı ile nasıl zayıflanır ?
kiraz sapi ile nasil zayiflanir
kiraz sapı kürü

Kiraz sapı ile nasıl zayıflanır ?

Kiraz mevsiminde kiraz sapı suyunu içerek daha hızlı ve sağlıklı zayıflayın !

Deniz ve plaj mevsiminde daha ince ve zayıf görünebilmek için sizde yaza kiraz sapı diyeti ile hazırlık yapın.İlkbahar mevsimize girdiğimiz şu günlerde şimdiden tatil günlerini düşünmeye hazırlık yapmaya başladık.Tatil için bu yıl nereye gidebilirim, tatil için hangi kıyafetleri satın almalıyım derken en önemlisi ise istediğimiz bikiniyi giyebilmek için fazla kilolarımızı verdik mi?

Biz kadınlar yaza hep daha ince girmek isteriz, bikini ve ince yazlık kıyafetleri en güzel taşımanın yolu zarif ve ince bir vücut.Çok sağlıksız diyet programları yerine kiraz sapı çayı ile fazla kilolarınızı atabilirsiniz.Ama yanında yarım saat tempolu akşam yürüşü daha kısa sürede yağlarınızı yakmanızı sağlar.

İşte yaz gelmeden uygulayabileceğiniz kiraz sapı diyeti …

Bu çay harika bir ödem söktürücüdür.

Malzemeler;

  1. 15-20 tane kiraz sapı
  2. 1 adet kabuk tarçın
  3. çeyrek limonun suyu

Kiraz sapları 200 ml kaynar su içine atılır ve 10 dakika demlenir.Daha sonra içine limon sıkılır ve kabuk tarçın atılıp içilir.

Ayrıca gün içinde en az 2.5 litre su içmelisiniz.Haftada 150 dakika egzersiz yapmalısınız.Bunu 3 güne veya 4 güne bölebilirsiniz.

Kiraz sapı, böbrekleri çok hızlı çalıştırıyor ve vücuttaki fazla suyun atılmasını sağlıyor.

Kiraz, birçok hastalığı karşı da sizi koruyor

Romatizma, gut hastalığı, eklem kireçlenmesi ve damar sertliğinin oluşmasına engel oluyor.Bunun yanı sıra böbreklerde taş ve kum oluşmasını önlüyor ve mevcut olanların ve safra kesesi taşının da dökülmesinde etkili oluyor.

İçeriğindeki “Antosiyanin“ ile kalp ve damar hastalıkları riskini önlüyor.  Önemli bir etkisi daha ise hafıza kaybını önlüyor ve yaşlanma sürecini geciktiriyor.  Yine içeriğindeki “beta karoten” kanserin oluşumunun önlenmesinde etkili oluyor.

Kiraz yiyerek karın bölgesinde yağlanma, kilo alımı, enfeksiyon, diyabet ,kalp hastalıkları gibi risklerden korunmanıza destek olabilirsiniz.

 

Check Also

kilo vermek

Kesin Kilo Vermek İçin Sağlıklı Diyet Tavsiyeleri | 2020

Sağlıklı Kilo Vermek Kilo vermek için türlü diyet listeleri ile karşılaşmak mümkündür. Ancak her diyet …

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x