Vücudunuzda kireçlenmeden dolayı diz ve eklem ağrılarınız varsa, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu çınar yaprağı kürünü uygulanmasını söylüyor.Çoğu kireçleme sorunu yaşayanlarda bu çınar ağacı kürü sayesinde ağrılarından 20 / 30 gün sonunda kurtulduklarını yazıyor. İşte olumlu kullanıcı yorumları olan o tarif;

Kireçlenmeye karşı İbrahim Saraçoğlu çınar yaprağı kürü yapılışı ve kürün uygulanışı

İbrahim Saraçoğlu Kireçleme kürü

İbrahim Saraçoğluna göre bu kürün etki etmesi için, doğru çınar yaprağını seçmelisiniz. Çınarın pek çok çeşidi oluyor , üzüm bağı gibi  geniş yıtrıkları olanı seçmelisiniz.Yani boşluklar derin ve uzun olmalı.Yuvarlak boşluksuz olan çınar ağacı yaprağını seçmeyin.
İbrahim Saraçoğlu Kireçlenmeye ve ağrılara karşı kür tarifi için;
Kürü yapmak için  iki tane bahsettiğimiz şekilde çınar yaprağına ihtiyacınız var… İki adet büyük boy çınar yaprağını yıkayıp kurutun ve kullanmadan önce parçalara ayırın.
Bir su bardağı klorsuz hazır suyu kaynatın ve içine bu yaprak parçalarını ekleyin  kısık ateşte bir dakika kaynatıp altını kapatın.10 dakika demlenmesini bekleyin. Daha sora süzün ve ılıklaştığında akşam yemeğinden önce ve gece yatmadan önce tüketin.İçmeden önce mutlaka 3 saat ara geçmelidir.
Çınar yaprağı kürünü 15 gün boyunca 3 gün ara ile uygulayın ve sonra  tekrar 15 gün aynı aralıklarda yapıp için.Çınar kürünü her içtiğinizde taze olarak  yapın. Eğer belli bir süre sonra ağrılarınız devam ederse kürü tekrar yapabilirsiniz.Kireçlenme her bünyede farklı oranlarda olabileceğinden , ağrıları devam edenler için bir iki ay aradan sonra tekrar yapılabilir.Fakat herhangi bir böbrek, tansiyon, kalp, karaciğer sorunu olanlar uzman bir dr danışmadan bu kürü uygulamamasını öneririz.

Çınar yaprağının diğer faydaları?

Çınar yaprağı vucudumuzda oluşan çeşitli hastalıkların tedavisinde alternatif olarak kullanılabilmekte.En fazlada kireçlenme probleminde kullanılmakta ve bu tedavi ile tanınmıştır. Çımar yaprağı aşağıdaki gibi birden çok şeye faydası vardır.

 • Çınar yaprağı hicrelerimizi yenileme aktivasyonu sağladığı için vucudumuzda olmuş yanıkların tedavisi için kullanılabilmekte.
 • Sedef hastalığıtedavisinde kullanılmaktadır.
 • Vucüdumuzda ödem atıcı rol oynar.
 • Anti depresan özelliği mevcuttur.
 • Vucüdumuzda oluşmuş fıtıkların tedavisinde kullanılabilmekte.
 • Kadınlarda mevdana gelen vajinal akıntıları ortadan kaldırır.
 • Dişimizde meydana gelen ağrıları azaltır. Ayrıca diş etlerimizin tedavisinde oldukça etkilidir.
 • Sara hastaları için, sara nöbetlerinin bir kontrol altında tutulmasını sağlar.
 • Saçlarımızın derisini yenileyerek saç derimizde oluşan kepekleri yok eder ve saçlara hacim kazandırır.
 • Eklemlerimizde meydana gelan kireçlenmelere karşı bir kür tedavisi şeklinde kullanılması çok etkilidir. (İbrahim Saraçoğlunun yukarıda bahsettiğimiz kürü detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.)
 • Bazı zehirlenmelerde karşı antidot karışmlarında kullanılabilmekte.

Ayrıca seçmeniz gereken çınar yaprağının şekline ve çeşidini Aşağıdaki İbrahim Saraçoğlu’nun anlattığı video’dan anlayabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir