Erken yaşta yaşlanma korkusu her kadında varlığını göstermekte olan bir korkudur. Yaşamın nimetlerinden daha fazla faydalanabilmek ve daha güzel vakit geçirebilmek ise her insanın isteyeceği bir durumdur. Erken yaşta yaşlanma olayı cildin görünümünü bozduğu için ilk aşamalarda kabul edilememekte fakat sonraları zorunluluktan dolayı kabul edilmektedir. Kırışıklıklar ile başa çıkmak ve genç gözükmek için çeşitli estetik ameliyatları yaptırılmakta, bakım ürünlerine yüzlerce lira para verilmektedir. Peki kırışıklıklarla başa çıkmak bu kadar zor mudur? Elbette ki değildir. Birçok kadın gençken yapmadığı bakımların hepsini cilt erken yaşlanma belirtileri gösterdiği zaman yapmaya başladığı için bu kadar yoruluyor ve sıkılıyor. Oysa ki her yaş için uygulanması gereken bakımlar yapılsa seneler sonra bu kadar zahmete girilmesi de söz konusu olmayacaktır. Bu yazımızda erken yaşlanma karşıtı olan kırışıklık kremlerinin hangi yaş aralıklarında kullanılması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Anti-Aging Krem: Öncelikle kırışıklık kremlerini tanıyarak başlayalım. Diğer adı anti-aging olan yaşlanma karşıtı ürünlerin birçoğunda A, E ve C vitaminleri bulunmaktadır. Çünkü bu vitaminler cildi besleyerek canlılık kazandırır ve daha genç bir görünüme sahip olmasını sağlar. Kadınlarin ciltlerinde 25 yaşlarından itibaren yaşlılık çizgilerinin oluşacağı yerler belirginleşmeye başlar. Bu nedenle kırışıklık kremlerinin 25 yaş civarında kullanılmaya başlanması gerekmektedir. Bu konuda yapılan en büyük hata ise halk tabiri ile “Vur deyince öldürmek”tir. 25 yaşında olan bir kişi ile 40 yaşında olan bir kişinin kullanacağı kırışıklık kreminin miktarı, markası, dozajı aynı olmamalıdır. Sırf “Daha geç yaşlanayım.” ya da “Çizgilerim daha geç oluşsun.” mantığı ile fazla fazla kullanılan kırışıklık kremleri yüzün elastik yapısını bozmakta ve cilde çok fazla zarar vermektedir. Bu nedenle bu konuda dikkatli olmak gerekmektedir.

Kırışıklık Kremi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
Kırışıklık kremi seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktalardan ilki yukarda da bahsedilen yaş sınırıdır. Cildin ihtiyaç duyacağı ürün miktarı yaş oranıyla orantılı olarak artmaktadır. Bu duruma özen gösterilmelidir. Ayrıca kırışıklık kremi seçerken cilt tipine göre seçim yapma durumu da ihmal edilmemelidir. Yağlı bir cilde sahip olan kişi ile cildi kuru olan bir kişinin kullanacağı kremler aynı değildir. Bu kremler kullanılırken sigara içmeye devam etmek ya da sigara kullanımını artırmak bir süre sonra kremlerin de bir faydasının olmayacağını anlamanızı sağlayacaktır. Bu nedenle kırışıklıkların en önemli nedenlerinden birisi olan sigarayı bırakmak hem iç organlarınızın hem de cildinizin sağlığı için oldukça önemli olan bir durumdur. Aynı zamanda makyajla uyumak da cilt kırışıklıklarına yol açmaktadır. Makyajı temizleyerek ve cilt için gereken bakım ürünlerini kullanarak uyumak cilt için en sağlıklı olan uygulamadır. Unutmayınız ki cildimiz bizim en önemli bölgemizdir ve tekrar yenilenme gibi bir şansı yoktur. Bu yüzden ona iyi bakmalıyız.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir