Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Bayanlara yakışan en güzel kısa saç modellerinden örnekler. Kare, Yuvarlak, Oval ve uzun yüze sahip kadınlara yakışan kısa saç modelleri…

Kısa seç tercih edecekler için en önemlisi yüz şeklidir. Maskülenliğin temsilcisi olan kısa saçlar eskiden saç uçlarından aldırmaya bile kıyamayan bayanların artık rahatlıkla kullanabildiği modeller arasında olmaktadır. Yapımı, bakımı, temizliği, şekillendirmedeki kolaylık nedeni ile trendler arasında olan kısa saçlar zamanı kıymetli olan bayanların vazgeçilmezi oldu.  

Kısa saçlarda makyaj ve takı önemlidir. Seçeceğiniz şık küpeler ya da kullanacağınız far, uzun takma kirpikler, ellerinizdeki şık ojeler, kırmızı bir ruj sizi olduğunuzdan daha çekici kılacaktır. 

Saçlarınızı kestirmeden önce yüz tipinizi ve buna uygun kısa saç modelini bilmenizde fayda var. 

Daha çok özgür, asi ve çılgın kadınların tercihi olan çok kısa saçlar yaz aylarında saçları ile uğraşmak istemeyen, yıka çık olarak kullanılabilecek saçlar olarak kadınların ilgisini çekmektedir. 

Kısa Saç Modelleri

Kısa Saç Modelleri

Kısa saçlarda çok fazla seçenek olmasa da kısalığa göre saç köpüğü, sprey, jöle ve çok minik tokalar, saçlar için büyük kurdeleler, taçlar ile günlük hayatta farklılıklar yaratabilirsiniz. Yine de uyarmak gerekirse erkekler bayanlarda çok kısa saç sevmiyorlar. Ama yine de ben kısa saç severim ve yüzüme hangi model yakışır diyorsanız Kat kat kesimlerle kısa saçlarda harikalar yaratabilirsiniz. İşte size daha farklı öneriler. 

Kare bir yüz sahibe sahipseniz; 
Saçlarınızı çene hizasında kestirerek ve bu kısa saçlara uygulayacağınız kalın maşalarla günlük yaşamda hayranlık uyandırabilirsiniz.
 
Kalp yüz tipine sahip bayanların tercihi ise;
Arkadan öne doğru uzanan bob kesim modelleri olmalıdır. Bob kesim modeli ile yüzünüzün daha orantılı görünmesini sağlayabilirsiniz. 

Yuvarlak bir yüz yapısına sahip iseniz;
Kısa saçlarda Pixie olarak adlandırılan kısa saç kesimlerini tercih edebilirsiniz.  Bu saç modeli üst tarafların hafif kaldırılarak kullanılması sebebi ile yuvarlak yüzlerin daha uzun görünmesi ile orantıyı sağlamaktadır. 

Oval yüze sahip bayanlar; 
Alnını tamamen örtecek şekilde kesilen kahküller ile birlikte küt kesimleri tercih edebilirler. Uygulayacakları düz fön ile de gözleri üzerine çekebilirler.

Uzun yüze sahip bayanlar;
Eğer uzun bir yüz şekliniz varsa çene hizanızda biten düz modeller ile yüzünüzün daha oval görünmesini sağlayarak hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz. 

Kısa Saç Modelleri

Kısa Saç Modelleri

Kısa Saç Modelleri

Kısa Saç Modelleri

Kısa Saç Modelleri

Kısa Saç Modelleri

Kısa Saç Modelleri

Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modellerinden en güzel örnekleri resim galerimizde inceleyebilirsiniz…

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Kısa Saç Renkleri 2016 | Kadinveblog Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback

[…] olarak kısa pixie saç stili hakkında bilgiler edinelim. Pixie saç modeli bayana asi,sinirli bir hava katmaktadır. Bu çok fazla dikkat çeken saç modelini biraz […]