Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Kıvırcık saç kesimi bayan? Kıvırcık saç kesimi nasıl olmalı? kıvırcık saç kesim modelleri? kıvırcık kesim saç? kıvırcık saç stilleri? kıvırcık sac kesimleri? Galerimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Kıvırcık saçlar her bayanın bakmakta ve şekil vermekte zorlandığı saç şeklidir. Bizler bu yazımızda sizler için kıvırcık saçlar için saç kesimlerini araştırdık ve sizlere yardımcı olmak için de bu yazımızda bu modellere yer vereceğiz. Kıvırcık saçlar için kullanılan saç kesimi ya da başka bir yerde görülen kıvırcık saç kesimi modelleri sizin saçlarınız üzerinde her zaman istenilen sonucu vermeyebilir. Bunun nedeni ise her saç kesimi modelinin her yüze uymamasıdır. Bunun için de işinde uzman, profesyonel bir kuaföre giderek bu sorundan da kurtulabilirsiniz.

Yüz Şeklinize Göre Kıvırcık Saç Kesimi

Saç kesiminizi belirlerken saçınızın dokusu ve yüz şekliniz bu saç kesiminizi belirleyecek en önemli iki etkendir. Eğer yüzünü oval ise yani ideal yüz olarak tabir ettiğimiz yüz şekline sahip iseniz kıvırcık saçlarınızı kısa bir şekilde kestirebilirsiniz. Eğer yüzünü oval değilse ve yuvarlak ya da kalp şeklinde ise yüzünüzün kenarından sarkan bukleler size daha değişik bir hava verecek ve saç kesiminiz yüzünüze uyacaktır.

Eğer yüzünüz normalden biraz uzun ise çene çizgisi çevresinde bir görünüm oluşturmak için çenenize kadar inen bukleleri tercih edebilirsiniz. Eğer yüzünüz köşeli bir yapıya sahip ise orta uzunluktaki kıvırcık saç kesimleri yüzünüze tam olarak uyacak ve sizlere hoş bir hava katacaktır.

2016 kıvırcık kısa saç modelleri

2016 kıvırcık kısa saç modelleri

Bakımı son derece zor olan kıvırcık saçlarınızın tiftik tiftik görüntüsünden kurtulmak için saçlarınızı yatıştırıcı ve besleyici bir serum kullanabilirsiniz. Banyodan çıktıktan sonra saçlarınıza besleyici kremi uygulayın ve öylece bırakın ve hiç dokunmayın. Saçlarınız uzun olduğu zaman saçlarınızın kıvırcık olması az da olsa etkisini kaybedebilir. Ancak kıvırcık saçlarda bulunan uzun kıvrımlar hanımlara doğal bir yumuşaklık verir. Sizler de eğer saçlarınızın kabarık bir görüntü ortaya çıkarmasını istemiyorsanız siz de çene hizasından itibaren bir saç kesim modelini saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Eğer saçlarınızın kabarık görünmesini istiyorsanız kıvırcık saçlarınıza katlı bir kesim modeli uygulayabilirsiniz. Bu katlı kesimi saçlarınızın alt kısmından üste doğru yaparsanız saçlarınızın tepenizde toplanmasını sağlayarak saçınıza hem kabarık bir görüntü vermiş olacaksınız hem de istediğiniz saç modelini yakalamış olacaksınız.

Kıvırcık Saçlar için Saç Kesim Modelleri Galerisi;

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir