Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Neredeyse her kızın küçük gözleri vardır, gözlerini daha büyük ve etkili göstermek için yeni makyaj fikirleri ve teknikleri hakkında sürekli bir arayış içindedir.

Bazen bu zor bir makyaj olabilir ve küçük gözlü kızlar mükemmellik için oldukça zor bir dönemden geçiyor olabilir. Maksimum etkili ve hoş sonuçlar elde etmek için gözleri büyük gösteren, bazı temel  makyaj ipuçları ve püf noktaları vardır. Küçük gözler için makyaj ipuçları için aşağıdakş aşamaları deneyin ve sonuçlardan büyük ölçüde memnun kalın.

Tam Siyah bir göz makyajı

Gözleri  daha da fark ettirmek gibi, gözleri vurgulamak  için kullanılan farklı ürünler hakkında bir sürü renk ve tonlar vardır. Biz burada en etkili olanlardan biri siyah dan bahsedeceğiz.. Bu büyük alt vurguları kullanarak  küçük gözlerinizi daha iri gösterebilirsiniz. Koyu tonlarda gölge tekniği de her zaman işe yarar.. Bu nedenle, örneğin kahverengi gözleri için en iyi seçim mor ve tonları yanı sıra mor dokunuşlar olabilir. Mavi gözlü bayanlara gelince, onların hepsine ile kahverengi tonları tavsiye edilir.

Buna ek olarak, aynı zamanda yakın veya tam olarak gözlerinizin etrafında doğal gösteren gölgeler kullanmanız küçük gözler için önerilmez. Bu şekilde makyaj uygun görünümünü kaybeder ve gözleriniz göz makyajının doğal gölgesinde kaybolmuş olacaktır.Diğeri ise  özellikle göz makyajınız  giysilerinizdeki  renkler ve gölgeler ile aynı olmaması önemlidir.

Gözlerin  iç köşesi için hafif bir gölge ile başlayan merkezi için biraz daha koyu olarak ve karanlık ile bitirmek. Far seçerken, aynı zamanda üç ton tekniği kullanabilir gözün dış köşesinden içine doğru açık olmalı.. Ayrıca gözlerin maksimum doğal ve etkili olması için bu gölge geçişlerin sınırlarını karıştırmak için de önemlidir.

Temel renk tonlarına gelince, beyaz çıplak, krem, bej ve şeftali gibi tonları kesinlikle en üst listeye dahil edilir. Onlar diğer tonlar için çok yönlü arka plan sunmak için önemlidir.

Küçük gözleri büyük gösteren ideal makyaj detaylar için genel İpuçları
Göz makyajı için kullanabileceğiniz bazı temel makyaj ipuçları ve püf noktaları vardır. Küçük gözleri hakkında umutsuzluk içinde olmayın, sadece bu teknikleri kullanarak makyajın tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz!

1-Kaşlar

Kaşlar gözleri bağlı ve özellikle de genel makyaj aksanın önemli bir parçası dır. Böylece sırayla ve düzgün kaşlar üzerinde iyi çalışmak gerekiyor. Gözleri vurgulanması için kaşların düzgün ve bakımlı olması çok önemlidir.Onlar gözler için çerçeve ve gerçekten, gözleri vurgulamak için kaşlarınızı yönetirseniz  gözlerinizin  daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Eğer gözünüzün ucuna kadar  alırsınız bu şekilde daha küçük görünür.Kaşlarınızı kalemle dolgunlaştırmak için çıkan tüyleri almayın.Sadece cımbız ile fazla kaiları alın.Kalem ile kaşları dolgunlaştırmak istediğinizde küçük tüyler çok işe yarar.

2. Karanlık göz altı morlukların dan kurtulun
Karanlık mor çevreler ,gözleri olumsuz etkileyen gözlerin güzel görünmesinde genel olarak  büyük düşmanlarından biridir. Onlar gözleri önemli ölçüde daha küçük ve yaşlı gösterir. Bu koyu halkaları gizlemek  için yapmanız gereken iyi bir kapatıcı kullanmak. Sizin cilt tonundan daha açık hafif bir kapatıcı uygulayarak onlardan bi nevi kurtulabilirsiniz. Buna ek olarak, aynı zamanda ideal sonuçlar veren ve doğal tedavilerin büyük yelpazesi birini kullanabilirsiniz karanlık çevrelerin kurtulmak yerine sadece onları gizleme.

3.  Göz kapağına Astar
Bu başlangıç ​​için kullanabileceğiniz yararlı bir tekniktir. Daha sonra kullandığınız herhangi bir farı göz kapaklarının yapışmasını ve bunu uyguladıktan sonra belli zaman sonra çıkmasına engel olmak için önceden  yumuşak ve pürüzsüz bir baz ile göz makyajınıza başlayın. Bu aynı zamanda küçük gözleri vurgulamak için önemli.

4.Kaş altına gölge
Vurgulamak daha belirgin hale gelmesini sağlar. Bu yüzden her zaman düzgün vurgulamak için kaş altındaki alanlar için hafif bir gölge kullanmak gerekir. Bunun için kaş kemerinin altında gitmek gerekiyor. Buna ek olarak, size bir göz farı uygulamak için planlanan alanları, ile aynı gölge kullanabilirsiniz. Sadece düzgün gölge uyum gerekir.

5. Gözlere İç Köşe Bazı Uygula
Gözlerinizin iç köşelerine beyaz eyeliner sürerek deneyebilirsiniz . Bunu kullanmak küçük gözler için mükemmel sonuçlar verebilen basit hilelerden biridir. Eğer uzunlamasına ve aynı zamanda daha da vurgu için ideal başlangıç gözleri bu şekilde aydınlatmak .

6. Doğru Göz Farı kullanın
Üzerinde durulması gereken bir sonraki şey sizin göz farını doğru  kullanmanız. Hatırlamanız gereken ilk şey, lavanta gibi açık tonlar her zaman gözleri daha büyük yapmak için ideal olduğu veya bunun yerine vurgulayıcı üst kirpik çizgisi boyunca hafif bir renk uygulamak gerekir . Ve yine, tekrardan bazı kontrast ve derinlik yaratmak için koyu renk kullanmak gerekir.Çok karanlık gölgelerden kaçınarak, açık kahverengi gibi bazı orta ton seçenekleri seçmek daha iyidir.

7. Doğru Eyeliner kullanın
Göz makyajının temel vurgusu göz kalemi veya eyeliner uygulamasıdır. Her zaman üst kapakları konsantre çalışın ve sadece üst kirpiklere uygulama yapın. Buna ek olarak, aynı zamanda gözleri daha genişletilmiş ve yukarı çekik yapmak için, sonuna dışarı doğru uzatmak gerekir. Siyah eyeliner beğenmezseniz, sen de koyu kahverengi tonlarını kullanabilirsiniz.

8-Vurgulu Kirpikler 
Kirpikleri düzgün vurgulamak genel olarak gözleri en etkili vurgulamanın yollarından biri olabilir. Prensip kirpiklerinizi fazla kıvırdığınız zaman gözleri genişletmek ve daha belirginleştirerek daha büyük görünmesini sağlar. Bu basit ve sizin için  en önemli adımlardan biridir.

9. Alt Kapaklara siyah eyeliner ve kalem sürmeyin
Biz alt kapaklarında siyah eyeliner kullanmayı önermiyoruz  yine de gözlerin altına bazı renklerikullanabilirsiniz. Alt kapaklarını vurgulamak  için, Konturun bazı ince tonlarını kullanabilirsiniz.Bundan sonra da düz bir fırça ile ve alt kapağın orta kısmına portakal veya şampanya krem ​​liner biraz uygulamak.

10.Smokey Eyes gibi Teknikleri kaçının 
Smokey gözler genellikle daha küçük görünür.

 

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback

[…] Ayrıca bakınız; Küçük gözlü bayanlar için makyaj ipuçları  […]