Kuru saçlar memnun olmadığımız saç yapılarından birisi. Kuru saçlar özellikte kadınları olumsuz yönde etkilemektedir ve kuru saçlar saçların sağlıksız olduğunun göstermektedir. Kuru saçlarda kırılmalar, soluk görüntü ve hacimsizlik ortak saç sorunlarındandır.

Saçlarınızın normal nem dengesini korumak amacıyla saçınızı her gün şampuanlamamanız ve saç kurutma makinesini soğuk ayarda kullanmanız katkı sağlayacaktır. Ayrıca saçlarınızı kuruturken havluyu sert bir şekilde bastırarak kullanmayın. Kuru Saçların bakımda en önemli husus taktir edebileceğiniz gibi kuru saçlar için şampuan seçimi.

Şampuan Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Kuru saçlar için şampuan seçiminde belirli bir şampuan markası olmayıp şampuan seçerken saç tipinize uygun olup olmadığını ve içeriğine dikkat etmeniz gerekmektedir.
Şampuan almaya gittiğinizde şampuan seçerken dikkat etmeniz gereken çeşitli hususlar vardır. Bu durumda nemlendirici özelliğe sahip şampuanlar ilk tercihiniz olmalı ve bunun yanı sıra avokado ve badem yağı içeren ürünler tercihiniz olmalı. Bunların yanı sıra kakao ve shea yağları bulunduran şampuanlar sıklıkla saçını yıkayanlar için tercih edilebilir.

Kuru Saçlar İçin Şampuan Seçimi

Kuru Saçlar İçin Şampuan Seçimi ph özelliğinin 2,5 – 3,5 arası olan şampuanlarla olmalıdır. Ph değerinin bu değerden daha düşük ya da daha yüksek olması asidik özellik taşıdığının göstergesidir. Bu durum ise gözeneklerin tıkanıp saçların hava almasına engel olarak saçın kurumaya açık hale gelmesine sebep olur.
Saçlarınız çok kuru olması durumunda organik şampuanları tercih etmeniz gerekmektedir. Bu durum maddi açıdan biraz maliyetli olsa da tamamen doğal olması halinde saçların kurumasının önüne geçilmekte büyük katkı sağlar. Kuru saçları şampuanlamanın ardından bakım kremleri uygulanabilir, bundan herhangi bir sakınca yoktur. Banyo esnasında su sıcaklığı ılık olması önem arz eder. Suyun sıcak olması saçın daha fazla kurumana sebep olabilmektedir.

Şeffaf renkte şampuanlar içerinde yumuşatma katkısı bulunmadığının göstergesidir. Bunun yanı sıra şampuanınızın sülfat ve amonyum içermemesine özen gösterin. Bu ve bunun gibi birçok kimyasallar saçınıza yarar yerine zarar vermektedir. Kuru saçlar için şampuan seçimi yaparken bahsettiğimiz önerileri göz önünde bulundurmanız siz ve saçlarınız için büyük fayda sağlayacaktır. Şampuan seçimi nasıl olmalıdır konusuna dikkat etmeniz iyi olacaktır.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir