Her kadın makyaj yapmaya yeni başladığında makyaj fırçası çeşitleri ve kullanımları hakkında bilgiye sahip değildir ve makyaj fırçası kullanımı ile ilgili hatalar yapar.

Bu makyaj fırçalarından iyi bir dizi satın almak oldukça pahalı bir yatırım gibi görünebilir, ama daha kaliteli parçalar yerine biraz daha uygun fiyatlarda satın alabilirsiniz. Bu ucuz olanlarında makyaj yapımında ne kadar iyi sonuçlar verdiğine şaşıracaksınız.

Sizin makyaj araçları bir ressamın fırçası, onun vuruşları, onun hatları ve lekeler kapatması,  arka plana uyguladığı karışımları veya onun vuruşları gibi sizinde güzelliğinizi belirlemek için fırça ile makyaj çalışmalarınızda  fark yaratabilirsiniz. Bazı kadınlar makyaj yapımında fırça yerine sadece parmak uçlarını kullanıyor bunun nedeni ise daha kolay ve kullanışlı gelmesi.Ancak en iyi sonuçları doğru makyaj fırçası kullanımı ile alınır. Makyaj fırçalarının çeşitleri ve ne amaçla kullanıldığını öğrenip denemeler yaptığınızda zaten daha rahat bir şekilde en iyi sonuçları elde edeceksiniz.Yüzümüzün her bölümü için doğru makyaj fırçasını kullanıp, karışımları doğru fırça ile sürmelisiniz.Ayrıca parmak kullanarak yapılan makyajlar kirli parlaklardan dolayı lekeli gözlere , gölgelere kötü görünüme neden olabiliyor.

Makyaj yapmaya yeni başlayanlar için makyaj fırçası çeşitlerini ve kullanım alanlarını aşağıda listeledik.  Gözlerinizle biraz kontrast getirmek için basit bir eyeliner ve maskara fırçası,  kapatıcı ile gölgeler , allık için güzel vuruşlar, burada tüm makyaj fırçası çeşitlerini öğrenebilirsiniz.Bize güvenin, makyaj fırçaları kesinlikle makyajınızı daha kolay ve doğru deneyiminizi sağlayacaktır.

makyaj fircasi cestileri

makyaj fırçası kullanımı

Fondöten Fırçası
Bu fırçalar krem ​​veya sıvı formülleri kullanmak için en iyisidir. Hatta fondöteni daha iyi dağıtımı için, ilk fırçayı ıslatın ve temiz  bir havlu içine aşırı suyunu sıkın aynı doğal  süngeri kullanmadan önce  olduğu gibi daha sonra kullanın.

Kapatıcı Fırçası
Kapatıcı allık listenizde ikinci. Bu küçük alanlarda ihtiyaç için doğru kapsama almak, düzgün bir şekilde kapatıcıyı karıştırmak için esnek düz bir fırçadır. Kesinlikle kapatıcı fırçası daha ucuz ve hafif sivri ucu sayesinde lekeleri ve kusurları örtbas edecek hassasiyetle yardım amaçlı yapıldı. Bu fırça da kamuflaj fırça olarak bilinen ve  gözlerin altında veya belirgin kılcal damarlar üzerinde kullanılır.

Pudra Fırçası
Bronzlaştırıcılardan yüzünüze uygulamak için ve allık kullandığınız toz fırçasıdır. Marc Jacobs gibi gerçekten kaliteli bir marka tasarımı için  size 80 $ kadar fiyata mal olabilir. Dürüst olmak gerekirse, eşit çalışma kalitesinde yarı fiyata başka bir tane de alabilirsiniz, ancak pudra fırçasını eksik etmeyin.size kusursuz bir görünüm için gerekli olan yardımcı bir makyaj fırçasıdır. Bu geniş tüylü fırça yüz ve boyun üzeri gibi geniş alanlarda pudra tozunu kolay uygulamak için yardımcı olacaktır.

Kabuki Fırça
Bu  daha ucuz makyaj fırçalarndan biridir. Avonda güzel ve ucuz seçeneklerini bulabilirsiniz. Gevşek tozlar uygulamak için  Kabuki fırçası kullanımı esastır. Onun yoğun şekilde paketlenmiş tüyleri bir  seferde ürünü sürer ve yüzünüz daha güzel görünür. Artı yumuşak ve kolayca açılıp kapanan kapağı ile korumalıdır.

Fan Fırça
Çok ucuz bie makyaj fırçası2 t Tl ye bile bulabilirsiniz. Fan fırçası ile yanaklarınızı daha hızlı vurgulayarak yüz bölümleri üzerinde mükemmel pürüzsüz bir görünüm sağlarsınız Bu, hafif, ucuz ve harika fırça makyaj fırçası setlerinin içinde var. Ince çizgiler veya kusurlarınız varsa o ağır kapatma yerine  sadece sorunu derinleştirmeden  tozu gevşekçe dağıtılmasına izin verir. Ayrıca yüzünde ilave fazla olan tozu kaldırmak için kullanılabilir.

Göz Farı Karıştırma Fırçası
Göz farınızı karıştırarak yumuşakça kabarıkları ve pütürleri birbirine yedirir.Farı karıştırma fırçanız olmadan gözünüzdeki far iyi durmaz. Dumanlı göz makyajında çok gereklidir. Artı,bu gerçekten kaş kemiklerini vurgulamak için harika bir yoldur.

Göz Farı Fırçası
Eğer gözleriniz için daha etkili fırçalar istiyorsanız, kapağın yanı sıra, uzun, yuvarlak açılı göz farı fırçası  kullanmadan mükemmel föz makyajını elde edemezsiniz. Daha iyi bir kapsama alanı için kesik bir kenarı ile büyük, düz ve kısa kıllı, gölge fırçası seçmelisiniz. Ayrıca gölgeleme ve doğal kırışıklıklar boyunca renk derinliği ayarlayarak daha güzel bakışlar elde edebilirsiniz.

makyaj fircalari ve kullanimi kadinveblog

makyaj fırçası çeşitleri

Eyeliner Fırçası
Bir eyeliner fırçası çok pahallı olmaz ama kesinlikle astarı yanlış gitmemek ve gözlerini yinelemek zorunda kalmadan kullanabileceğiniz iyi bir eyeliner fırçanız olmalı. Kedi gözü makyajı kanatlı hatları ile hassasiyet gerektiren tekniktir ve bu fırça işi doğru yapmak için ergonomik olması gerekir. Ve Kirpik çizgisine daha zengin bir görünüm veren düz fırça, yada ince bir  eyeliner fırçası satın alabilirsiniz.

Kaş Fırçası
Eğer mükemmel şekillendirilmiş kaşları elde etmek istiyorsanız  bir kaş fırçası edinmelisiniz. Oldukça gerekli olduğu tespit edilmiş bir makyaj fırçası dır.

Dudak Fırçası
Ayrıca kesinlikle hafif eğimli bir dudak fırçası olması gerekir ve bir ruj ucuna benzeyen ve kolaylıkla renk uygulamaya yardımcı olacak kılları basık olan bir dudak fırçası satın almalısınız. Eğer dudaklarınıza kusursuz bir görünüm istiyorsanız, bu sizin için en iyi araçtır.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir