Mineral Makyaj nedir nasıl yapılır, mineral makyajın diğer makyaj türlerinden farkı nedir? Alerjik ciltler için mineral makyajın uygulanışı.

Mineral makyaj son zamanlarda popüler olan en yeni makyaj trendlerinden biri. Mineral makyajda farklı olan teknik değil ürünler. Zararlı ve kimyasal ürünlerden tamamen arındırılmış olan kozmetik ürünleri ile yapılan makyaj mineral makyaj olarak isimlendiriliyor. Özellikle mineral makyaj ürünlerinin içerisinde cilt için faydalı olacak mineral ve vitaminleri de barındırıyor. Ayrıca çeşitli antioksidanlar da mineral makyaj ürünlerinde bulunuyor.

Mineral makyajın popülerliği her geçen gün artıyor. Özellikle diğer kimyasal içerikli kozmetik ürünlerinin cilde verdiği zararlar anlaşıldıkça bayanlar mineral ürünlere öncelikli olarak şans veriyor. Mineral ürünlerin yapısı daha hafif olduğu için ciltteki gözenekleri tıkamıyor. Hafif yapısı sayesinde cildin nefes almasına yardımcı oluyor.

Alerjik ciltler için mineral makyaj malzemelerini özellikle tavsiye ediyoruz. Doğal yapısı sayesinde hassas ve alerji yapmaya meyilli ciltlerde sorunsuz şekilde güzel bir görüntü oluşturuyor. Güneş koruması da mineralli ürünlerin faydalarından bir tanesi. Ürünlerin üzerinde yazan güneş koruma faktörlerini cilt tipinize göre seçerek makyaj ve bakım yükünü de hafifletebilirsiniz. Güneş kremi kullanmayarak bir adım kısaltmış olursunuz.

Bayanların en çok kafasını karıştıran durum hali hazırda sahip oldukları makyaj malzemelerini ne yapmaları gerektiğini bilmemeleri. Elbette makyaj malzemelerinizde bir reform yaparak diğer ürünlerinizi çöpe atmanız gerekmiyor. Özellikle yüzünüzde hangi bölgenin hassas olduğuna dikkat edin. Eğer cildiniz sivilcelere yatkın‚ aşırı yağ ya da kuruluk problemi yaşıyorsanız cilt ürünlerinizi değiştirebilirsiniz. Ya da gözlerinizde yanma‚ kuruluk problemi oluşuyorsa göz makyaj ürünlerinizi değiştirebilirsiniz. Aşamalı olarak mineral makyaja geçerek daha sağlıklı bir makyaj rutini elde edebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir