Nane yağı saça nasıl uygulanır? Nane yağı saç uzatır mı? Nane yağı saça nasıl sürülür ve uygulama yöntemleri anlatılmaktadır…

Doğal yağların saçları dolgunlaştırdığı, saç kırıklarını ve dökülmeleri azalttığı, nemlendirdiği ve dengelediğini birçok bayan bilmektedir. Vitaminler açısından oldukça zengin olan doğal yağları kullanarak bakım yapmak isteyen bayanlar, badem yağı, zeytinyağı, argan yağı, ısırgan otu yağı ya da çörek otu yağı gibi birçok doğal yağ kullanabilir. Bu tür doğal yağların her birinin saça ayrı ayır yararı vardır. Son zamanlarda ise, saç bakımında kullanılan doğal yağlardan bir tanesi de birçok bayan tarafından yeni keşfedilen nane yağı. Nane yağı özellikle de zayıf ve cansız saçları canlandırmak amacıyla kullanılmakta. Esansiyel bir yağ türü olan nane yağı, kan dolaşımını artırır ve saçlarda önemli bir sorun olan kepeği azaltır. Ayrıca kan dolaşımını artırdığından dolayı, kuru saçlar nane yağı sayesinde kuvvetlenir. Bunun yanı sıra, düzenli nane yağı uygulanan saçlar canlanır, hacim kazanır ve dolgun görünür. Nane yağının hoş bir kokusu vardır, ayrıca serinletir ve ferahlık verir. Nane yağını uzun süreli olarak kullanan bayanlar, saç tellerindeki kopmaların büyük oranda azaldığını ve kepeklerin de ortadan kalktığını belirtmekteler.

Nane Yağının Saça Uygulanması
Nane yağı esansiyel bir yağ türüdür ve bu nedenle de oldukça dikkatli kullanılması gereklidir çünkü yanlış kullanımı saça yarardan çok zarar verir. Cildi tahriş ettiğinden dolayı nane yağının tek başına saça sürmekten kaçınılması gerekir. Bunun yerine, başka yağlarla birlikte kullanılması çok daha yararlıdır. Nane yağının zararlı etkilerinden kurtulmak için daha hafif olan yağlardan bir ya da birkaç tane yağ ile karıştırılarak nane yağı kullanabilirsiniz. Bu yağlar, zeytinyağı ve badem yağı olabilir. Zeytinyağı ve badem yağıyla karıştırarak saçınıza süreceğiniz badem yağını saçlarınızın dip kısmından başlayarak sürebilirsiniz ve yarım saat kadar beklettikten sonra da saçlarınızı durulayabilirsiniz. Nane yağının faydalarını tam olarak görebilmek için bir ay kadar düzenli bir şekilde nane yağını uygulamaya devam edilmelidir. Doğal yağlarla yapılan saç bakımı oldukça önemlidir, ancak saçlarda yaşlanma, hormon bozukluğu, kansızlık, yetersiz beslenme ve vitaminsizlik gibi birçok faktörden kaynaklanan dökülmelerin önlenebilmesi için gerekli tedbirler de mutlaka alınmalıdır.

Nane Yağının Saça Faydaları

Nane Yağının Saça Faydaları

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir