Bildiğiniz gibi kuaförlük hadisesi, bay ve bayan kuaför olarak değişiklik göstermekte. Dolayısı ile bir eğilim alanı seçmeniz son derece önemlidir.
Günümüz Türkiye’sinde artık mesleki eğitim liselerinden itibaren nitelikli çalışanlar yetiştirilmekte. Kuaförlük, halk arasında çok ciddi anlamda yaygın hale gelmiş seçeneklerden birisi. PARASI İYİ olarak anılan bir meslek. Ki gerçekten de işinizin ehli olduğu zaman maddi imkanları sonsuz.

Kuaförlük Eğitimleri

Devlet, zaman içerisinde meslek liseleri kapsamında kuaförlük ve saç tasarımı üzerine eğitim alanları oluşturdu. Nitekim bu alanda daha ileri gitmek istiyorsanız üniversitelerde de yine bu konu üzerine sanat okulları da sizlere en ideal seçenekleri sunmakta. Bay ve bayan kuaför sınıfları içerisinde ne olacağınızı bilmeniz gerekiyor.
Bu mesleği yapmak istiyorsanız aynı zamanda mesleki eğitim kursları ve çıraklık eğitimleri söz konusu. Bunlar daha çok uygulamalı eğitimler. Bu konular hakkında bilgi vereceğiz.

Kuaförlük Mesleki Eğitimleri

Günümüzde halk eğitim merkezlerine kadar taşmış bir mesleki eğitim sınıfı. Kuaför olmak isteyenler için bay ya da bayan fark etmeksizin saç kesim teknikleri, yüz şekline göre saç modeli belirleme ya da bu gibi aklınıza gelebilecek birçok konuda eğitiminiz verilir.MEB onaylı sertifika alarak kuaförlerde işe girebilecek kadar deneyim edinebilme şansına sahip olabilirsiniz.

Kuaför Çıraklık Eğitimleri

Doğrudan kuaförlerin yanında çıraklık yaparak uygulamalı olarak alabileceğiniz eğitimlerdir. Günümüzde kuaför olabilmek ve hatta bu konuda mekan açabilmek için USTALIK BELGESİ ihtiyacı söz konusudur. Dolayısı ile kuaförlük konusunda uygulama aşamalarını dikkate aldığımızda en önemli seçenek uygulamalı eğitim almaktır.

Kuaförlük Eğitimi Yasal Süresi

Kuaförlük eğitimi yasal süreleri devlet tarafından belirlenmiştir. Özellikle bu anlamda kendinize ait bir mekan açmak istiyorsanız da USTALIK BELGESİ almanız şarttır. Devlet nezdinde belirlenmiş eğitim süreçleri aşağıdaki gibidir;
3 yıl çıraklık eğitimi
3 yıl kalfalık eğitimi
5 yıl ustalık eğitimi
olmak üzere toplamda 11 yıllık bir süreç. Dolayısı ile bu süreç, aslında sizlerin meslekin her alanında çalışması ve gereken tüm bilgileri enine boyuna edinmeniz için en ideal seçeneklerden birisidir.

Devlet, bu süreç içerisinde çalışmayı şart koşar.Mesleki eğitim kurslarında da gerekli belgeleri alabilmek için staj mantığı benimsenmiştir.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir