Okaliptüs Yağı nedir ve ne işe yarar? Okaliptüs Yağının faydaları ve kullanım alanı. Okaliptüs Yağını kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

Aslında hepimiz kozmetikten gıdaya birçok alanda okaliptüs ile karşılaşmışızdır. Özellikle şekerlerde bulunan ve ağız kokusunu gideren okaliptüs, kişileri ferahlatan en önemli içeriklerden biridir. Ancak okaliptüsün belki de çoğumuzun bilmediği, farkında olmadığı onlarca faydası da vardır.

Okaliptüsün Faydaları
1- Okaliptüs en çok solunum konusunda sıkıntı yaşayan insanlar tarafından kullanılır. Balgam söktürücü etkisi ile kişilere ferahlık hissini yaşatan okaliptüs, bronşit ve sinüzit gibi rahatsızlıklara sahip olan kişilerin nefes alımını kolaylaştırır. Ayrıca okaliptüs bu rahatsızlıkların neden olduğu öksürükleri de dindirmektedir.
2- Kas ve eklem ağrılarına da okaliptüs ile yapılan masajların iyi geldiği kanıtlanmıştır. Ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken nokta okaliptüsün çok kuvvetli bir içeriğe sahip olması nedeni ile bazı yağlar ile karıştırılarak kullanılması gerektiğidir. Aksi takdirde ciltte bazı tahribatlara neden olabilmektedir.
3- Sinek ilaçlarının aşırı kullanımı kişilerin sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Bu yüzden sinek ısırıklarının önüne okaliptüsün faydaları ile geçmek mümkündür. Okaliptüs içerikli kremlerin ya da yağların vücuda doğrudan temas etmesi sineklerin vücuda gelmesini engellemektedir.
4- Enfeksiyon kapmaya meyilli olan yaralarda ve kesiklerde okaliptüsün faydaları göz ardı edilmemelidir. Okaliptüs içerikli kremlerin bu cilt tahribatları üzerinde kullanılması olumlu sonuçlar doğurmaktadır.

Okaliptüsün kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalardan biri, kesinlikle küçük yaşta çocuklara uygulanmaması gerektiğidir. Ayrıca bebeklerini emziren ya da henüz hamile kalmış olan kadınların da okaliptüsü kullanması uygun değildir.

Okaliptüs Yağı Ne İşe Yarar?

Okaliptüs Yağı Ne İşe Yarar?

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir