Oksijen suyu saça nasıl uygulanır? Oksijen suyu ile saç açma yöntemi. Ayrıca oksijenli suyu hazırlama yöntemi ve dikkat edilmesi gereken önemli hususlar…

Bayanların saç renklerini açmak için evlerde kullandıkları kimyasal maddelerden biri de oksijenli su olarak bilinen ve kimyasal adı hidrojen peroksit olan sıvı bir madde. Oksijenli su saç rengini açmak için oldukça etkili ancak bayanların güçlü bir açıcı etkisi olan hidrojen peroksidi kullanırken dikkatli olmalarında fayda var, çünkü bu maddenin zararlı bir şekilde uygulanması saçların zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle, oksijenli suyu saçlarınıza uygulamadan önce ve uygulama sonrasında saçlarınıza saç bakım kremi sürmenizde fayda var. Oksijenli su uygulamasını saçlara uygulamak ise oldukça kolay. Öncelikle marketten, eczaneden veya kuaförden oksijenli su alarak işe başlayabilirsiniz.

Oksijenli Su Hazırlama Yöntemi
İlk olarak kullanacağınız oksijenli su ile eşit miktarda oksijenli suyu birlikte karıştırarak bu karışımı sprey şekline sıkabileceğiniz bir kutuya koymanız gerekli. Daha sonra bu kutu yardımıyla oksijenli suyu saçlarınızın yüzeyine sıkın ve fön makinasıyla saçlarınızı kurutun ve kuruduktan sonra da bol suyla saçlarınızı durulayın. Eğer saç renginiz istediğiniz kadar açılmamışsa, bu işlemi daha sonra birkaç defa daha tekrarlayarak daha açık renkli saçlara sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra, oksijenli su içerisine papatya suyu koyarak açıcının rengini daha kuvvetli hale getirebilir ve saç renginizi daha iyi bir şekilde açabilirsiniz.

Oksijenli Su Uygulamasında Dikkat Etmeniz Gerekenler
Oksijenli su, koyu renk saçlara açık bir renk vermek yerine dalgalı bir görünüm oluşturabilir. Bunun yanı sıra, saçlarınızı daha önce boyamışsanız, bu rengi açmak için boyalı su kullanmak sonuç vermez. Ayrıca, oksijenli suyu saçlarınıza uygularken oldukça dikkatli olmanız gerekir çünkü bilinçsizce kullandığınız oksijenli su saçlara zarar da verebilir. Bunun yanı sıra, oksijenli suyla açtığınız saç renginin tonundan memnun kalmayabilirsiniz yani her türlü sonuca hazırlıklı olmakta fayda var. Bir de genel kanının aksine, oksijenli suyla saç açmak, saçlara doğal bir görünüm vermiyor. Oksijenli su uygulaması yapmak istediğinizde saç konusunda uzman birinden yardım alarak istediğiniz sonuca daha kolay ulaşabilmeniz mümkün. Ayrıca oksijenli suyu sadece saç uygulayan ve memnun kalan bayanlar da oldukça çoğunlukta.

Oksijen Suyu ile Saç Açma

Oksijen Suyu ile Saç Açma

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir