Saçlarımızı boyamak, ısıyla şekillendirmek, sık sık renk değişikliği yapmak artık hayatımızda alışılmış durumlar haline geldiyse, saç bakımımıza da aynı ölçüde önem vermeli ve saç bakımı için yeterli zamanı ayırmalıyız. Saç kırıkları için yapabileceğimiz tek şey uçlarından kestirmek olsa da saçlarımızın kırılmaması için ve yıpranan saç boyları için saç bakım maskesi kullanarak güzel sonuçlar almak mümkün. Onarıcı saç maskeleri içinde en çok yağ maskeleri ve vitamin eklenerek hazırlanan maskeler tercih edilmekte. Siz de bunlardan birini düzenli kullanarak kuafördeki görüntüyü uzun süre koruyabilirsiniz.

Onarıcı Avokado Maskesi

Malzemeler:

1 avokado
1 yemek kaşığı bademyağı
Yarım çay bardağı Hindistan cevizi sütü

Kullanımı:

Avokadoyu ezin ve diğer malzemelerle karıştırın. Özellikle saç diplerine ve uçlarına sürün. Kalanını saç boylarına sürün. Bu saç maskesi saçınızda en az 20 dk. beklemelidir.
Onarıcı yağ maskesi

Malzemeler:

Yarım tatlı kaşığıMango yağı
Yarım tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı
1 yatlı kaşığı Macedemia yağı
10 gr e vitamini

Kullanımı:

Malzemeleri karıştırın. Maskeyi saçınıza dipten uca sürüp, en az yarım saat saçınızda bekletin.
Dikkat edilmesi gerekenler: Maskeler saça uygulanmadan önce saç yıkanmalı ve havluyla biraz nemi alındıktan sonra maske saça uygulanmalıdır. Maskeleri haftada bir kere uygulamak yeterlidir. Bakım sonrasında saç, ılık su ile durulanmaya özen gösterilmelidir. Her zaman ilk tercih saçı fön makinesi yerine doğal şekilde kurutmak olmalıdır.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir