Saçlarımızı koyu renge boyattık fakat o hafta içinde saç renginin size uymadığını veya arkadaş çevremizden gelen kötü yorumlar neticesinde daha açık renkleri istediğiniz zaman bu durumda oryal kullanmanız gerekir.

Oryal kimyevi bir maddedir ve saçlarınızın açılmasına olanak verir. Kimyasal olduğu için saçlarınıza zarar vereceğini belirtmek gerekiyor. Saçlarınız bir miktar keratin kaybedebilir ve biraz incelme yapabilir.  Saç açma işlemi sonrasında saçlarınıza bir bakim şart. Oryal ile saçlarınızı açmadan önce saçlarınızın mutlaka kirli olduğundan emin olmalısınız. Bu işlemi temiz olan saçlarınıza uygulamayın.  Saçlarınız kirli iken bu işlemi uygulayınız. Bu işlemi uygulamadan 2-3 gün öncesinde badem yağı işe saçlarınıza bir bakım yapmanız sizin yararınıza olur. Oryal ile saçlarınızı açmaya karar verdiyseniz ihtiyacınız olacak malzemeler; havlu, eldiven, bir kab ve fırça, ince ucu olan bir tarak, oksidan kremi, klips tokalar ve tabkiki toz oryal. Saçınıza uygulaması ise şu şekilde;

Oryalle Saç Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Oryalle Saç Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Eğer saçlarınız koyu renk ise kahverengi, siyah, koyu kahve gibi açma derecesi oksidan kreminde 9 olmalıdır. Bundan daha açık bir saç renginiz varsa açık kahve, kumral gibi açma derecesini 6 olarak bir oksidan kremi seçebilirsiniz. Oryal ile açma işlemine başlamadan önce mutlaka bir eldiven giyiniz. Oksidan kremini boş kaba koydukdan sonra toz haldeki oryali de ilave ediniz ve sonrasında karıştırın. Krem ve toz oryal iyice karıştıktan sonra ense tarafına bir havlu sıkıştırın klipsli tokalar ve firketeler ile sabit kalmasını sağlayın. Oryal maddesi ısındığında haraketlenen bir kimyevi maddedir. Bu nedenle uygulamanıza ensenizden başlayınız. Ensenizden başlamanızın sebebi başınızın tepesi ensenize göre daha çok sıcaktır ve daha çabuk açılma yapar.

Oryalle Açılan Saç

Oryalle Açılan Saç

Saçlarınızın uç kısımları dip kısımlara göre hızlı açılır be sebepten yapmaya her zaman saç uçlarınız dan başlamanız gerekmektedir. Açma işleminde işlem sırası enseniz sonra kulaklarınızın üst tarafları ve başınızın tepe noktası olarak devam edin.  Saçlarınızı bu öncelik sırasına göre tutam tutam ayırma işlemi yapın. Ense bölgenizden başlayarak bir tutam saçınızı alın ve az miktar oryal karışımını açınıza sürün ve masaj yapın. Eğer saçlarınızda daha önce boya uygulanmadıysa ortalama 15-20 dakika içerisinde açılma işlemi gerçekleşecektir.  Açılma başladıysa saç derisine dokunmadan saçınızın diplerine sürmeye çalışın. Kokusundan ötürü zarar görmek istemiyorsanız mutlaka genişçe ve hava alan bir odada uygulama işlemini gerçekleştirin. Oryali saçlarınızda maksimum 30 dk süresince tutun daha fazla tutmayın! Saçınızda ne kadar kalırsa yanma ve kopma ihtimali o derece artar. Eğer saçlarınız istemiş olduğunuz düzeyde açılma yaptığında ılık su ile durulama yıkama yapın. Saçlarınızda oryal kalmadığından mutlaka emin olun. Saç tiplerinize uygun bir şampuan ve krem kullanarak iyice arındırma yapın. Eğer vaktiniz var ise açma işleminin bir sonraki günü boya uygulayın bu şekilde uzunca bir süre kimyevi bir madde ile temas etmemiş olursunuz. Saçlarınızda açılma işlemi tamamen bittiyse saçlarınıza istediğiniz saç rengini uygulayın.

Oryalle Saç Açma İşlemi

Oryalle Saç Açma İşlemi

Markalarından bazıları goldwell silk, Decole, schwarzkopf-Igora gibi. Fiyatları aşağı yukarı 15 ile 200 tl arasındadır. İçeriğinde amonyak olabilir.

Oryal toz açıcılar iki renge sahiptir beyaz ve mavi olmak üzere. Genelde kuaförler mavi olanı tercih ederler. Toz acıcı yanında oksidanda kullanız gerekmektedir. Oksidan krem şeklinde yapısı vardır. ve Belli sabit dereceleri vardır. %12 likler oksidan 40 volume saçınıza 5 ton açar. %9 luk olanlar ise 30 volume 3 ton açar. % 6 lıklar ise 20 volume 2 ton açma işlemi yapar.

Oryal Nasıl Kullanılır

Oryal Nasıl Kullanılır

Oryalle Saç Açma

Oryalle Saç Açma

7
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Saadetolcaysena şenlikçiKadinveBlogEzgi K. Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
olcay
Ziyaretçi
olcay

Saçlarımı sürekli boyuyorum açıcı yüzünden hep yıpranıyor bende açıcı kullanmadan açmaya alıştım ama olmadı saçlarım koyu istediğim renk çok açık olduğu için sanırım yüzden yine açıcı ile açmak zorunda kaldım ama saçlarım artık çok yıprandı ve hafif yanıklar var doğal keratinin saçıma iyi geleceğini okudum birkaç yerde ve patenli olandan alıp kulandım saçlarımda ne yıpranma o yanıklar nede sertlik kalmadı açıcı bile kullansam saçım her zaman sağlıklı artık.

Saadet
Ziyaretçi
Saadet

Ne marka nerden alıyorsunuz

sena şenlikçi
Ziyaretçi
sena şenlikçi

10 sefer açma işlemi yaptırdım hiç birisinde saçım yanmamıştı en son yaptırdığım açma işlemi saçımda 4 saat bekledi ve haliyle saçlarım yandı saf keratin serumu aldım keratinden başka bir şey kurtarmaz dediler bu yüzden saf doğal olması şarttı gerçekten topladı ama saçlarımı kestirmeden

Ezgi K.
Ziyaretçi
Ezgi K.

İlayda canım tavsiyen için çok teşekkür ederim gerçekten dediğin kadar varmış saçım adeta yenilendi şimdi siparişimi verdim içinde keratin iksir ve keratin dip bakım yağı olan keratin dökülme seti aldım

ilayda
Ziyaretçi
ilayda

Canım bence sen bu saçı katkısız keratin yüklemesi yaparsan biraz toparlar ve bundan sonra çok daha rahat açma işlemi yaparsın hem saçın çok daha sağlıklı güzel ve parlak olur, çünkü ben 3 ay önce yaptım ve bayağı güzel sonuçlar aldım ve etkisi de hala devam ediyor.