Parlak saçlar için evde maske yapımı. Parlak ve tertemiz saçlar için evde yapabileceğiniz zeytinyağı maskesi tarifi ve evde bakım önerileri…

Hemen hemen her bayanın hayali güçlü sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmaktır. Saçın parlaması ve sağlıklı görünmesinin başlıca unsurudur. Saçların parlak görünmesi öncelikle bakımlı olmasına bağlıdır. Saç bakımı özellikle bayanların belirli aralıklarla düzenli uygulaması gereken bir bakımdır. Nasıl ki yüz ve cilt bakımına özen gösteriliyor aynı şekilde saç bakımı da bakım rutinlerinin bir parçası olmalıdır. Saç bakımlarını saçınıza göre haftalık, iki haftada bir ya da aylık şekillerde uygulayabilirsiniz.

Saçların Parlak Olması İçin Evde Ne Yapılabilir?
Saçların parlak olması için geçmişten günümüze uygulanan en etkili ve kolay yöntem saçlar için zeytinyağı maskesi yapmaktır. Zeytinyağı maskesini uygulayacağınız zeytinyağını seçerken sızma zeytinyağı kullanılması tavsiye edilmektedir. Hatta mümkünse doğal zeytinyağları ile saç maskesi yapılması daha olumlu sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Zeytinyağı Maskesi Nasıl Yapılır?
Zeytinyağı maskesi yapacağınız zeytinyağını temin ettikten sonra saçınızın uzunluğuna bağlı olarak bir miktar zeytinyağını cezve içerisine koyarak yaklaşık yarım dakika kadar ocakta ısıtın. Çok fazla ısıtmanız saç derinizi yakabilir bu yüzden dikkatli davranmanız önemlidir. Orta bir saç uzunluğuna yaklaşık olarak yarım çay bardağı zeytinyağı yeterli gelmektedir. Isıttığınız zeytinyağını saçınızın her yerine eşit şekilde sürün ve hatta ince bir tarak ile tarayın. Saçınızı streç film ile sararak yaklaşık olarak 1 saat kadar bekletin. Daha fazla bekletmemeniz uzmanlar tarafından tavsiye edilmemektedir. Hatta sıcak havalarda zeytinyağı çok fazla bekletilmeyeceği için en az yarım saat olmak üzere bu süreyi kısaltabilirsiniz.

Ilık su ile saçınızı durulayın ve saçınızın yağdan arınması için minimum seviyede şampuan kullanarak saçınızı temizleyin. Zeytinyağı saçlarınıza nem kazandırarak parlak ve güçlü bir görünüm kazandıracaktır. Zeytinyağı maskesini en az haftada bir kez uygulayarak kısa süre içerisinde verim alabilirsiniz.

Ayrıca saçların parlak olması için sağlıklı beslenmek de oldukça önemlidir. Saça her ne kadar dışarıdan bakım yaparak takviyede bulunsanız bile besinlerle alacağınız sonuç da etkili olacaktır. Bu yüzden saç bakımının yanında saç sağlığının içinde beslenmenize dikkat etmeniz uzmanlar tarafından özellikle bayanlara önerilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir