Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Çoğu kadının profosyonel mor ruj nasıl sürülür sorusuna doğru cevaplar bulmaya çalışır. Malesef mor ruj kullanımı sürümü kırmızı halıdaki ünlüler kadar güzel ve uyumlu olmuyor. Mor ruj ten rengine ve saç rengine göre uygun seçildiğinde ve doğru sürüldüğünde kadınlarda süper güç, gizem, seksi, süper şık bir görünüm getirir. 2015 kış sezonunda mor ruj gerçekten çok trend ve sürmenin tam vakti. Bugün mor ruj sürmek için bazı ipuçlarından bahsedelim. Artık mevsimler değişti makyajda  farklı görünüm ile deneme turları başlayabilir, Mor ruj sürmek ve profosyoneller gibi görünmek için  aşağıdaki ipuçları size ilham verebilir .

1. CİLT TONUNUZA UYGUN MOR RUJ SEÇİN

mor ruj seçmek ve sürmek için tüm ipuçları arasında en önemlisi gerçekten cilt tonunuza uygun mor rujları bilmektir.almaktır .Cilt tonu için en uygun bir renk seçimi için satın almadan önce mutlaka deneyiniz . Orada bir sürü mor ruj tonları bulabilirsiniz ve bazıları sana güzel dürtü verirken belkide en iyisi diğer renkler sizde harika görünecek. Sıcak cilt tonları olan bayanlar bir kırmızı ve mor arasındaki ince çizgide bir mor ruj tonu seçerken,  daha soğuk  cilt tonları olan bayanlar soğuk mor tonları arasında kendi seçimini yapabilir.

2.MOR RUJ SÜRDÜĞÜNÜZDE GÖZ MAKYAJINI  NÖTR TUTUN

Karanlık ve koyu ruj renkleri seçiminde iyi biline bir kuralı uyguluyoruz.Mor ruj sürdüğümüzde göz makyajı olabildiğinde sade ve nötr renklerde olmalı. Seksi, güzel çizgili kedi gözleri Angelina Jolie ve Dita Von Teese gibi daha sade, ya da doğal görünümlü bir nötr renklerde dumanlı gözü deneyin.Ayrıca Bakınız; Cilt Tonlarına göre Kırmızı Ruj Seçimi .

3. KUSURSUZ VE MAT BİR YÜZ GÖRÜNÜMÜ OLMALI

genellikle bütün mor dudaklı ile ilişkilendirilmiş şeylerden biri, vamp bir görünüm için kadifemsi ve kusursuz cilt görünümü. Konturlanması, allık, vurgulayıcı – tüm bu detaylar doğru uygulanmalı, en önemlisi mükemmellik ve mat bir görünüm için uğraşmak.Eğer cesur bir  ruj rengi kullandıysanız , yüzünüzün geri kalanı nötr tutmalı  ve parlaklık olmasını engellemelisiniz, bunları aynı zamanda belirgin yaparsanız daha yaşlı bir görünüm elde edeceksiniz.Cildinizi Matlaştırıcı makyaj ürünleri kullanın, bir deneyin tam kapsama verin – bir profesyonel gibi cesur bir dudak rock tarzı makyaj için  porselen cilt makyajı gibi  mükemmellik sağlamalısınız.

4. DAĞILMA VE LEKELENMELERİ ÖNLEYİN

Koyu ruj sürüldüğünde dudak etrafında her yere bulaşabiliyor ve her yerde lekeleri bırakıyor bunun için daha dikkatli olun pürüzsüz bir görünüm sağlayın. İstediğiniz aslında düz ve  aşınma olmamış, stressiz ruj için  sık sık denemeler yapın ve cesur bir dudak görünümü elde edin.

5. DUDAKLARINIZA BOYUT VERİN

Bir çok kadın koyu renk ruj sürmekten kaçınıyor, onların dudaklarını daha ince görünmesini sağladığına inanıyor. Bu kesinlikle bilinmediğinden kaynaklanıyor , tam bir bütünlük vererek dudaklarınızı aynı renk kalem ile çevreleyin ve rujunuzu sürün, Ayrıca fırça ile hafifçe  rujunuzu uygulayın ve daha sonra dudaklarınızın dış kenarları boyunca onu tekrar hafifçe uygulayın. Kalan lekeleri, doğru şekilde silmek işinizi daha kolay yapacak, dudaklarınız süper VE dolgun görünmesi için küçük bir ilizyon yaratacak. En son dudaklarınızı daha dolgun ve ortada yapmak için her iki dudağın merkezi üzerine parlatıcı sürün.

6. SAÇ RENGİNE GÖRE MOR RUJ SEÇİMİ

Saç renginiz de mor ruj seçiminde önemli bir konudur.Sarı saçlı bayanlar daha lila ve sıcak renkleri seçebilir. Koyu saç renkleri ise mor ruj seçimi daha zordur.Daha koyu ve parlak tonları tercih edebilirler fakat kullanmadan önce renk tonları arasında denemeler yapması daha doğru seçimler yapmasına yardımcı olur.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir