Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Kıvrımlı saç modelleri rock tarzı olan genç kızların tercih ettiği saç modelleri arasında.Tost saç olarak da bilinen ince kıvrımlı saç modelleri pist ve defilelerde de görülmekte.Eğer 80 yılların bir hayranıysanız bu saç stillerini bilirsiniz.Yeni teknoloji sayesinde saç kıvırma ve yeni bir dalga ve saçı sıkma seçenekleri saçta kırışıklık uyandıran ve saça hacim ekleyen havalı bir saç modeli.

Kıvrımlı saçlar  70’lerin sonu ve 80’li yıllarda popüler olmaya başladı. Ancak, bizlere yine en moda gösterileri ile podyumları üzerinde ortaya çıktı. Lady Ga Ga ve diğer ünlüler tekrar kıvrımlı tost saç modellerinin popüler olmasında etkili olmuştur. Kıvrımlı saç modellerini görsellerimiz de  çarpıcı etkisini  görebilirsiniz.

Saç Kıvrımı Tosy nasıl yapılır( Bunun için saç düzleştirici gibi ama aralarında dişleri olan ısı veren bir alete ihtiyacınız var)
1. temiz saç ile başlayın.

2.  Fön makinesiyle veya saç düzleştirici ile saçınızı düzleştirin

3. Saçı bölün

4. Demir, ısıtıcıları daha geniş çizgisini kullanılarak en azından bir inç sıkma başlatın.

5. Saç üzerine demiri sadece gerektiği sürece kullanın

6. saç gövdesinin tüm uzunluğu boyunca aşağıya tekrarlayın.

7.Yumuşatılmış bir görünüm için .hafifçe saçlarınızda parmaklarınızı geçirin ve çekin .Sprey dalgalar ayarlamak için size yardımcı olacaktır.

Diğer bir teknik ise eğer saçınızda ince kıvrımlar yapmak için ısıtıcılı tost aletiniz yoksa, nemli ve temiz saçınızı akşamdan ince ince ve sıkı bir şekilde örüp bu şekilde uyumalısınız.Sabah saçlarınızı açtığınızda tost yapılmıç gibi ince kıvrımlı saç modeliniz olur.Ama buda önemli ile saç örgülerinin inceliği kurşun kalem kalınlığında olmalı ve tüm saçınızı bu şekilde kökten uca doğru sıkıca örüp uçlarını bağlamalısınız. Saçın tümününü bu şekilde örmek yorucu ve zaman alabilir.Bu yüzden birinden yardım istemeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Çeşitli Saç Tipleri için saçı kıvırma Teknikleri

Düz Saç : bunun üzerinden fön çekmeden önce bir seferde üç-inç bölümleri ile çalışan tekniği kullanabilirsiniz.

Kıvırcık Saç : İlk saçınızı düzleştirmek için düz saç düzleştirici kullanın. Bu kıvrılmış tarzı daha belirgin hale getirecektir.

Dalgalı Saç : yuvarlak fırça kullanın ve saçınızı fön makinesiyle  hazırlayın. Eğer dalgalı saçlarınız kıvrımların belirgin olmasını istiyorsanız bu gereklidir.

 

 

 

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir