Hem boyanın veya röflenin şıklığından taviz vermeyip hem de saçınızın sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz.  Bunun için röfleli saç bakımı hakkında biraz bilgi edinmemiz ve elimizden geldiğince bu bakım önerilerini uygulamamız gerekir. Sonucunda ise hem röfleli ve/veya boyalı saçlara sahip olabilir hem de sağlıkla parlayarak büyüleyen saçlarla gözleri üzerinize toplayabilirsiniz.

Saçlar işlem gördükçe yıpranır ve yıprandıkça da sinir bozucu bir hal alır. Hele de ağır işlemler sonucunda artık saç telleri naylonumsu bir yapıya bürünürler. Sonucunda ise saçlarda tiftiklenmeler, tarama sırasında zorlanmalar görülür. Böyle bir durumda yapacağınız şey bellidir. Saçların dinlenmesini ve onarılmasını sağlayacak bakım işlemleri uygularsınız ama tekrar edeceğiniz boya ve röfle yüzünden amacınıza ulaşamayabilirsiniz.

Röfleli Saç Bakımı Nasıl Olur ?

Saçlar bir kere sağlığını kaybettiğinde tekrar eski formlarına kavuşturabilmek gerçekten zordur. Özellikle de röfleli saçları adam etmek çok zordur. Çünkü açıcı kullanılan saçlar büyük bir hızla yıpranırlar. Peki röfle işlemi sırasında kullanılan bu açıcıların olumsuz etkilerini nasıl azaltabiliriz? İşte bu sorunun cevabını yazımızda bulabilecek ve böylece büyüleyici röfleli saçlara sahip olabileceksiniz. Şimdi sizlere röfleli saçlar için bakım önerileri vereceğiz. Sizler de bu bakım önerileri ile saçlarınızı sihirli değnek değmiş gibi kolayca mükemmel bir hale getirebilirsiniz.
Öncelikle her şeyde olduğu gibi röfleli saç bakımında da istikrarlı olmanın öneminin büyük olduğunu hatırlatmak isteriz. Röfleli saçlarınızın eski sağlığına ve yumuşaklığına kavuşabilmesi için düzenli olarak uygulamanız gereken bazı uygulamalar vardır. Röfleli saçın bakımı için gereken uygulamalar ne kadar düzenli ve aksatmadan uygulanabilirse o derece sağlıklı ve kaliteli saçlara sahip olunabilmesi mümkündür. Eğer önerilerimize kulak verirseniz kısa süre içerisinde harika ve pırıl pırıl saçlarınıza tekrar kavuşabilirsiniz. Ayrıca göreceksiniz ki hem röfleli hem de sağlıkla parlayan saçlara sahip olabilmek hiç de sanıldığı kadar zor değil.

Röfleli Saçlarda Nelere Dikkat Edilmeli?

İşte sihirli değnek etkisi yaratacak röfleli saç bakım önerileri burada.

* Röfleli saçlarınızı asla sıcak su ile yıkamayın. Çünkü zaten röfle işlemi sebebiyle kimyasala maruz kalmış olan saçlarınız ısıl uygulama ile daha fazla tiftiklenmeye sebep olacaktır. Dayanabileceğiniz kadar ılık su ile banyo yaparsanız hem saçlarınızın röflesi daha kalıcı olur hem de saçlarınız kendisini daha kısa sürede toparlar.
* Röflenizi tazeletirken uçlarına fazla dokundurtmayın. Uzayan üst kısımlara özel röfle yaptırırsanız alt kısımların daha çok yıpranmasını engellemiş olursunuz. Zaten açıcı etkisi ile yıpranmış olan bölgelere ikinci kez işlem yaptırmak büyük risk olacaktır.
* Haftada bir kez mutlaka saçlarınıza röfleli saç maskesi uygulamaktan vazgeçmeyin. Bakım maskesini saç tipinize göre ayarlayabilirsiniz ama açıcı ve boya yüzünden kuruyan saç uçları için mutlaka ekstra nemlendiriciler kullanın.
* Saç uçlarına kullanacağınız ekstra nemlendiricilerin içinde mutlaka zeytinyağı, hintyağı ve tatlı badem yağı bulunsun. Doğal bitkiler saçlarınızın sağlığını çok kısa sürede geri kazandıracaktır.
* Saçlarınıza kullanacağınız şampuanın bitkisel olmasına özen gösterin.
* Her banyodan sonra mutlaka saç uçlarınıza banyo sonrası bakım kremi veya nemlendirici uygulayın. Hatta bu işlemi her sabah uyanır uyanmaz tekrar edin.
* Saçlarınızı kurutmak için yoğun ısıya maruz bırakmayın Mümkünse örerek doğal dalgalar halinde kurumasına müsaade edin ya da güneşte kendi halinde kurumaya bırakın.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir