Argan Yağı saça nasıl uygulanır? Argan yağı kullanmanın püf noktaları. Argan yağının saça faydaları ve kullanıcı yorumlarını sayfamızda bulabilirsiniz…

Fas’ ta yetişen argan ağacının meyvesinden elde argan yağı, başta Afrika olmak üzere bütün Avrupa’ da ve son günlerde de ülkemiz de popüler olan bir yağdır. Argan yağı, diğer doğal yağlara oranla ortaya çıkarılması daha zahmetli ve ortaya çıkarılması zor olduğu için diğer yağlara oranla biraz daha pahalıdır. Ayrıca argan yağı; saça parlaklık vermek, saç tellerini güçlendirmek ve saçı güçlendirmek için de günümüzde kişiler kullanmaktadır. Bizler bu yazımızda sizlere argan yağının saçlarda kullanımı hakkında bilgiler vererek sizi bilgilendirmeye çalışacağız.

Argan Yağını Saç Bakımında Nasıl Kullanabilirim?
Argan yağını saçlarınızda kullanmanızın birçok değişik yöntemi bulunmaktadır. Siz bu yöntemlerden herhangi birini saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Argan yağı saçlarınızın nemlenmesini sağlar. Saçlarınızı ve özellikle de saç derilerinizi nemlendirmek için bir miktar argan yağını saçlarınıza parmak uçlarınızla iyice kökten uca kadar sürün. Eğer saçlarınız uzunsa saçınızın ihtiyaç duyacağı yağ miktarı değişecektir. Buna da siz karar vereceksiniz. Burada size bir ipucu da verelim. Eğer yağı saçlarınıza eşit miktarda yaymak istiyorsanız saçlarınızı tutamlara ayırabilirsiniz. Argan yağının saçlarınızın derinlerine kadar gidebilmesi için saçlarını tam olarak tepenizde toplayın ve bir streçle sarın. Saçınızı bu şekilde 1 ya da 2 saat beklettikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Eğer bunu yapmak istemiyorsanız ve zamanınız da çok fazla varsa bu uygulamayı gece boyunca saçlarınızda bekletin ve sabah kalktığınızda saçlarınızı yıkayın. Bu şekilde yapmanız saçlarınıza daha faydalı olacaktır.

Tamamen doğal olan ve hiçbir yan etkisi bulunmayan argan yağı saçlarınız için son derece faydalı doğal bir yağdır. Çok değişik kullanım şekilleri bulunan argan yağının saçlara sayılamayacak kadar fazla faydası bulunmaktadır. O yüzden saç bakımı için diğer kimyasal içerikli ürünlere başvurmak yerine tamamen doğal olan argan yağını tercih etmenizi öneririz. Çünkü argan yağı içerisinde bulundurduğu doğal içerikler sayesinde saçınızı besleyerek saçlarınıza canlılık kazandırır, saçlarınıza ciddi bir parlaklık ve dolgunluk vererek onların tamamen doğal bir görünüme kavuşturur. Bu sayede sağlıklı saçlara sahip olacak ve çok büyük bir sorundan kurtulmuş olacaksınız.

Argan Yağı hakkındaki yorumlarınızı alt kısımda yer alan yorumlar bölümünden yapabilirsiniz.

Saç Bakımında Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

Saç Bakımında Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir