Saç Bakımıyla İlgili Doğru ve Yanlışlar

Saç Bakımı ile ilgili doğru bildiğiniz yanlışları öğrenerek saçlarınızın sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Kuru, sert ve dökülen saçlara sahip olmak, herkesin yaşadığı saç problemleri arasında yer almaktadır.Saçlarınızı sık sık yıkamak saç dökülme problemine değil, saçlarınızın yağlanmasına sebep olmaktadır. Kullanılan şampuana göre saçlar haftada 2-3 defa yıkanırsa daha sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Haftada bir kez gerçekleştirdiğiniz derin nemlendirici bakımlarla saçta meydana gelen hasarla tedavi olmuş olur bilgisi de bir anlamda doğru sayılabilir fakat derin nemlendirici bakımların saç kremlerinden hiçbir farkı bulunmaz. Nemlendirici bakımlarla birlikte saçınızın dış yüzeyinde geçici bir parlaklığa sahip oluyorsunuz fakat saçınız özünde aynı kaldığı için aslında nemlendirici bakımların tedavi edici bir yönü bulunmuyor.

Belirli bir Kronik hastalığınız varsa ya da Kronik Hastalığı olan biri ile aynı evde yaşıyorsanız aşağıdaki linkte yer alan ankete katılarak Akademik bir çalışmaya katkıda bulunabilir;gelecektekronik hastalığı olan kişiler ve ailelerinin sorunlarının daha iyi anlaşılmasını sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki link sizi kısa bir zamanınızı alacak Google Anket formuna yönlendirecektir.
Teşekkür ederiz.

sac bakimi nemlendirici


Saç uçları ne kadar çok kesilirse o kadar çabuk uzayacağı da doğru bilinen yanlışlar arasındadır. Saç kırılmalarının nedeni saçların içerisinde yer alan ölü proteinlerdir. Saç uçlarınızı keserek ölen proteinleri tekrar canlandırmanız mümkün değildir.

Saç neden dökülür? Saçların dökülmesinde birçok etken vardır. Saçlarınıza iyi gelmeyen kimyasalların kullanımı, çevresel faktörler, kalıtımsal özellikler, psikolojik etkenler gibi birçok faktör saç dökülmelerine neden olmaktadır. Saçlar sadece fön makinesiyle kurutulduğu zaman elektriklenme meydana gelmez. Fön makinesini saça tuttuğunuz mesafe ve ıslak saçı fırça yardımıyla zorlayarak taramak da elektriklenme sorununa yol açabilir. Fakat yeni nesil fön makinelerinde bu soruna çare bulabilmek mümkün hale gelmiştir.

Bir önceki yazımız olan Yazın en trend 16 gelin makyajı fikirleri 2015 başlıklı makalemizde 2015 yaz gelin makyajı, en güzel gelin makyajı modelleri ve gelin makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Saç Kırıklarını Kestirmeden Evde Doğal Çözüm
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x