Saç boyasının beyazları kapatması için ne yapmak gerekiyor? Saçlarımızda ki beyazları kapatırken evde kendimiz mi yoksa kuaföre mi bu işlemi yaptırmalıyız?

Genetik faktörlerden, yaşın ilerlemesinden, çok sık saç boyanmasından kaynaklı olarak ortaya çıkan saç beyazları, bir yerden sonra kişilerde rahatsızlığa sebep olurlar. Gitgide beyazlayan saçları ile kendilerini iyiden iyi iyiye mutsuz hissetmeye başlayan bireyler, çareyi saç beyazlarını boya ile kapatmaya çalışmakta bulurlar. Ancak elbette ki normal saçlardan daha farklı olan bu saç beyazlarını kapatmak, beyaza sahip olmayan saçları alenen boyamaya pek de benzemiyor. Bu boyama işlemi diğerlerine göre biraz daha fazla dikkat gerektiriyor.

Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor ki eğer beyazlara sahip olduğunuz andan itibaren saçlarınızı ilk kez boyuyor iseniz bu işlemi profesyonellerin yapmasında fayda var. Çünkü ilk deneyiminiz beyazları kapatma konusunda başarılı olmayabilir. Alışana kadar profesyonel kişilerden bu konuda yardım almanız daha güzel gözükmeniz konusunda size yardımcı olacaktır.

Bu uyarıyı yaptıktan sonra beyazlarınızı kapatmak konusunda izleyeceğiniz yolları kısaca açıklayalım.

Saç Beyazını Boya ile Kapatmanın Püf Noktaları
Şunu bilmeniz gerekiyor ki beyazlar normal saç renginizden çok daha şeffaf gözüktüğü için saçlarınızı boyamak istediğiniz rengin bir iki ton koyusunu ya da bir iki ton açığını tercih etmeniz, beyazlarınızın kapanması konusunda size destek olacaktır. Ayrıca eğer beyazlarınız saçın genelinde değil de saçlarınızın arasına yerleşti ise bu durumda yarı kalıcı boya, eğer beyazlar saçlarınızın genelinde ise de tam kalıcı boya kullanmanız gerekmektedir. Böylelikle saçlarınızın genel boya zamanı gelene kadar beyazlarınız ortaya çıkmayacaktır.

Saç Boyarken Beyazlar Nasıl Kapatılır?

Saç Boyarken Beyazlar Nasıl Kapatılır?

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir