Home / Saç / Saç Boyası Halıdan Nasıl Çıkar
Halidaki sac boyasi lekeleri 3

Saç Boyası Halıdan Nasıl Çıkar

Saç boyatmak kadınlar için olmazsa olmaz rutin işlemlerden birisidir. Düzenli olarak aylık saçlarını boyatan kadınlar için bu işlem evde yapıldığında can sıkıcı sonuçlara sebep olabiliyor. Vaktiniz kısa veya maddi nedenlerden dolayı boyanızı evde kendiniz yapacaksanız son derece dikkatli olmalısınız. Vücudunuza veya eşyalarınıza bulaşan boyayı çıkarmak kolay olmayacaktır. Saç boyası halıdan nasıl çıkar şeklinde sorunlar ile karşılaşmamak için boyarken bazı hususlara dikkat etmenizde fayda var. Halı üzerine dökülen boya henüz kurumadıysa, büyük oranda lekeyi çıkarabilirsiniz. Bu nedenle böyle bir sorunla karşılaştığınızda acil müdahale etmeniz önemlidir.

Saç boyası halıdan nasıl çıkar sorunuyla karşılaşmamak için boyanızı banyoda yapmanızı öneririz. Eğer oturma odası veya salonda yapacaksanız etrafı muşamba veya eski bir bezle kaplayarak halınıza boya dökülmeyeceğinden emin olunuz.

sac boyasi halidan nasil cikar 2

Halıdaki Lekeyi Çıkarma Yöntemleri

Boya halen nemliyse, alandaki boyayı sünger yardımıyla alın. Ardından deterjanlı ılık suyla temizleyin. Temizleme sırasında dairesel darbeler kullanın. Boya lekesini dağıtmamak için içe doğru hareket etmenizi öneririz. Bölgeyi boyadan tamamen arındırdıktan sonra kuru bir bezle nemini emdirin. Peki leke daha zorluysa saç boyası halıdan nasıl çıkar?

Boyayı ilk etapta fark etmediyseniz kuruyacak ve katılaşacaktır. Bu tür boya lekelerini bıçak yardımıyla kazıyarak halıdan uzaklaştırın. Geride kalan bölgeyi ise yine aynı şekilde ılık su ve deterjan yardımıyla temizleyin. Saç boyası halıdan nasıl çıkar diyecek olursanız ovmadan, üzerine baskı uygulayarak çıkar. Ovarsanız boya halının üzerinde dağılacaktır. Temizleme işleminden sonra nemli bölgeyi kağıt havluyla emdirerek kurutun. Ardından kuru bir bezle tampon uygulayın.

Saç boyası halıdan nasıl çıkar konusunda pek çok yöntem bulunuyor. Dikkat isteyen bu işlemi evde yaparken boyanın dağılmamasına özen göstermelisiniz. Deterjanlı suyu az miktarda boyanın üzerine dökerek bekletin. Deterjan boyaya nüfuz ederek halıdan ayrılmasını sağlayacaktır. Ardından merkeze yönelik dairesel hareketlerle temizlemelisiniz.
Tüm işlemleri tamamladıktan sonra ise elektrikli süpürgeyle vakumlayarak kalıntıları alabilirsiniz. Bu şekilde daha çabuk kuruyacak ve kalan boyaların tamamı gidecektir. Saç boyası halıdan nasıl çıkar hakkında vermiş olduğumuz bilgiler doğrultusunda netice alamazsanız halı yıkama servislerinden profesyonel destek alabilirsiniz.

Check Also

2019 Kına saç renkleri ve modelleri

Kına Saç Renkleri ve Kınanın Hazırlanışı | 2020

Kına saç renklerini ve kınanın hazırlanış Makalemizde kına saç renkleri ve kınanın hazırlanışı ile ilgili …

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x