Saç Dipleri ( Saç Derisi ) Neden Kaşınır?

Saç bakımı konusunda yapılan yanlışlar bazı olumsuz etkileri ortaya çıkarmaktadır. Saç diplerinin kaşınması, belli sebepler ile doğan sorundur. Kaşıntılı saç diplerinin ( saç derisinin ) birçok sebebi bulunmaktadır. Kullanılan şampuan ve saç kremi bunun sebeplerinden biri olarak sayılabilir.

Saç dipleri ( derisi ) uzun süre aynı şampuan ve kremin kullanılması, ucuz ve sahte saç ürünlerinin kullanılması kaşıntıya sebep olur. Saç bakım ürünlerini bu doğrultuda seçip kaliteli ürünler kullanmak önemlidir. Uzun yıllar aynı ürünü kullanmak saç için faydalı değildir. Bir diğer sebep ise, saç tipine uygun olmayan ürünlerin kullanılması sonucu oluşan kaşıntı problemidir. Yaptıracağınız saç analizi ile saçınızın tipini öğrenip, ona uygun ürünü kullanmalısınız.

Saç bakımı ve kullanılan ürünlerin doğru seçimi ile saç dipleri kaşıntısı halledilir. Bazen cilt rahatsızlıklarından dolayı kaşıntı yaşanabilir. Eğer denediğiniz hiçbir yöntem fayda etmiyorsa uzman bir doktora görünmelisiniz. Kaşıntılı saç dibinin geçmemesi halinde, doktor tedavisi gerekli olmaktadır.

Bunların haricinde saç diplerinde kaşıntıya sebep olan bir diğer durum iyi durulanmayan saçlardır. Şampuan ve kremler içerdikleri kimyasallar nedeni ile iyi durulanmadığı zaman kaşıntıya sebep oluşturmaktadır. Özellikle uzun saçlara sahip kişilerin durulama konusuna daha bir özen göstermesi gerekmektedir.

Saç diplerinin kaşınması problemine saç bakım uygulamaları ve dikkat edilmesi gereken noktaların uygulanması halinde çözüm bulabilirsiniz. Kuruyan ve nemini kaybeden saçlarda yaşanan kaşıntı ise yağ bakımı ve nem bakımı ile giderilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir