Saç dökülmesine bitkisel çözüm ve 5 doğal tarifi siz değerli kadinveblog.net takipçilerimiz için bu yazımızda derledik. Eğer saç dökülmesi yaşıyorsanız bu pratik tarifleri mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

Saç dökülmeleri hemen hemen her bayan ve erkeğin başına gelen sorunlardan biridir. Günümüzde de çok sık rastladığımız konular arasındadır. Çoğu kişi bundan dert yanar. Saçlarımızı taradığımızda, duş sonrası, sabah yataktan kalkınca elimize gelen o dökülen saçlar insanın moralini bozar. Bizlerde sizler için saçlarınızdaki dökülmelere karşı bitkisel yollardan çözüm önerilerini aşağıda sizler için hazırladık.

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm 5 Doğal Tarif

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm 5 Doğal Tarif

Bitkisel Yollardan Çözüm Önerileri

Badem Yağı ile Saç Dökülmesine Doğal Çözüm

Badem Yağı ile Saç Dökülmesine Doğal Çözüm

TARİF 1: Badem yağı ve karanfil ile saç dökülmesine bitkisel çözüm

Öncelikle 1 litre suyu kaynatıyoruz. Daha sonra biraz ılınmasını bekleyip üzerine 1 avuç kadar karanfil ekliyoruz. Işık almayacak şekilde karanlık bir ortamda 3 gün muhafaza edin. 3 gün sonunda içi ışık almayan bir kap içine boşaltarak içerisine 4 yemek kaşığı kadar badem yağını ilave edip karıştırıyoruz. Bu karışımı haftada bir saçlarımıza uyguluyor ve durulamayı unutmuyoruz.

Menekşe ile Saç Dökülmesine Doğal Çözüm

Menekşe ile Saç Dökülmesine Doğal Çözüm

TARİF 2: Zeytin yağı ve menekşe ile evimiz de saç dökülmesine bitkisel çözüm

1 çay bardağı zeytinyağı ile 2 yemek kaşığı kadar elimizde iyice ezdiğimiz menekşeyi karıştırıyoruz. Bir pet şişe yada cam bir şişe yede koyabilirsiniz. Bu karışımı çalkalayıp 1 hafta kadar güneş gören bir yerde muhafaza edin. Daha sonra bu karışımı süzerek saçlarınızın dip bölgelerine iyice yedirin. Haftada bir yapacağınız bu karışımı sabah akşam saçlarınıza uygulayıp yarım saat kadar saçlarınızda bekletin. Daha sonra saçlarınızı durulayınız.

Pazı ile Saç Dökülmesine Doğal Çözüm

Pazı ile Saç Dökülmesine Doğal Çözüm

TARİF 3:  Soğan, Pazı ve bal ile evlerimiz de saç dökülmesine bitkisel çözüm

Bir soğan ve bir tutam kadar pazıyı evlerimizde bulunan robot yada blender içine atarak çekiyoruz. Daha sonra oluşan o posanın suyunu elimizde sıkarak bir kap içerisine alıyoruz. Aldığımız bu suyun içeri sinede 3 çorba kaşığı kadarda bal ilave edip karıştırın. Akşam yatmadan saçlarınıza uygulayıp saçınızı bir eşarp yardımıyla sarın. Sabah kalktığınızda saçlarınızı durulayın. Bu karışımı saçlarınıza 2-3 güne bir uygulayabilirsiniz.

Avakado ile Saç Dökülmesine Doğal Çözüm

Avakado ile Saç Dökülmesine Doğal Çözüm

TARİF 4: Avokado, badem yağı ve defne yaprağı ile evinizde saç dökülmesine bitkisel çözüm

3 yemek kaşığı avokado yağı 3 yemek kaşığı badem yağı ve 3 yemek kaşığı defne yağını bir kapta karıştırın. Saçlarınıza sabah akşam arzuya göre uygulayabilirsiniz. Saçlarımızda bu karışımı 2 saat kadar bekletip durulayalım. Daha çok saçlarınızın dip bölgelerine ellerimizle iyice yedirerek uygularsak daha iyi olur.

Pazı ile Saç Dökülmesine Doğal Çözüm

Pazı ile Saç Dökülmesine Doğal Çözüm

TARİF 5: Kına, Kişniş ve susam yaprağı  ile evde saç dökülmesine bitkisel çözüm

100 gram kınayı 30 gram kişniş ile ve üzerine 2 yemek kaşığı susam yaprağını ilave edip mersin yaprağı suyu ve turşu suyunu karıştırıp bir kazan da kaynatılır. Bu karışımı yatmadan önce yapın ve saçlarınızı streçler kaptın. Sabah ise hatmi kökünü kaynatıp demlenmesini sağlayarak ılıtıldık dan sonra saçlar bir güzel yıkanır. Bu kür saçlarınızın köklerini sağlamlaştıracaktır.

Karanfil ile Saç Dökülmesine Doğal Çözüm

Karanfil ile Saç Dökülmesine Doğal Çözüm

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir