Saç kestirmek saçı gürleştirir mi? Saç kestirmek saçı uzatır mı gibi sorulara cevap bulabileceğiniz, sizler için özel hazırlamış olduğumuz haberimizi inceleyebilirsiniz…

Hemen hepimiz uzun saçlara sahip olmak isteriz. Uzun saçın bizleri daha güzel, daha havalı kıldığına inanırız. Bu yüzden de çeşitli maskeler, bakım yağları ve karışımlar ile saçlarımızı bir an önce uzatmak için oldukça fazla çaba sarf ederiz. Bu noktada herkesin aklına saçı kestirmenin saçın uzaması, gürleşmesi ve güçlenmesi açısından bir etkisi olup olmadığı gibi sorular gelmektedir.
Biz bu soruları sizler için araştırdık ve cevaplarını en doğru şekilde sizler ile paylaşmak üzere sıraladık.

Saç Kestirmek Saçı Gürleştirir Mi?
Saç kestirmenin saçı gürleştirdiği aslında yanlış bilinen gerçeklerden biridir. Çünkü saç tellerinin kalınlığı, saçın gürlüğü tamamen genetik ve hormonsal faktörlere bağlıdır. Bu yüzden saçı kestirmek gürleştirmede rol oynayan etkenlerden biri değildir.

Saçı Kestirmek Saçı Uzatır Mı?
Yıllar boyunca bilinen en büyük yanlışlardan biri saçı kestirmenin saçı uzatma konusunda oldukça önemli rol oynadığıdır. Ancak yapılan araştırmalar neticesinde ortaya konan gerçek, saç kestirmenin kesinlikle saçı uzatmadığı yönünde olmuştur.

Elbette ki saçı kestirmenin uzatma ve gürleştirme konularında etkisi olmadığı, hiçbir konuda fayda sağlamadığı anlamına gelmemektedir. Kırıklarından belli dönemlerde arındırılan saçlar sayesinde saç diplerinin daha çok nefes aldığı ve böylelikle daha sağlıklı göründüğü yapılan araştırmalar sonucunda ortaya konmuştur.

Saçın sağlıklı bir şekilde uzaması konusunda izlenmesi gereken yolların başında saç kestirmek değil, beslenme şekli, kullanılan şampuanların içerikleri, sigara ve alkol tüketimi, uyku düzensizliği gibi faktörler yer almaktadır.

Saç Kestirmek Saçı Güçlendirir Mi?

Saç Kestirmek Saçı Güçlendirir Mi?

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
İbrahim Halil demir Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
İbrahim Halil demir
Ziyaretçi
İbrahim Halil demir

Mrblar.
Bir sorum olacak cevaplarsanız oldukça mutluluk duyacağım.
SAÇI BESLEYEN KÖKÜDÜR DİYORSUNUZ BİR NEVİ KANDIR, PEKİ SAKALI BESLEYEN NEDİR?
BİZ ERKEKLER SAKALI SIKLIKLA KESTİĞİMİZDEN OLDUKÇA GÜR VE GÜÇLÜ ÇIKMAKTADIR.
SAÇLARI 2 3 AYDA BİR KESERİZ SAKALI EB DÇFAZLA HAFTADA 1 KESERİZ. SORUM ŞU SAKALI BESLEYEN İLE SAÇI BESLEYEN AYNI ANCAK SAKALI SIK KESTİĞİMİZDEN DAHA GÜR ÇIKMASI MÜMKÜN OLUYORKEN NEDEN SAÇIMIZI KESMEMİZ ONU GÜRLEŞTİRMEMİZ VE GÜÇLENDİRMEMİZ ANLAMINA GELMİYOR????
AYRICA ARAŞTIRMA DEDİNİZ BU ARAŞTIRMA NERDE NE ZAMAN YAPILMIŞTIR? BU BİLGİLERİ DE PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİZ