Saç kırıkları için evde maske yapımı. Zeytinyağı, yumurta ve bal maske tarifleri ile saç kırıklarına evinizde çözüm üretebilirsiniz…

Saç kırıkları hemen hemen her bayanın ortak sorunlarından biridir. Pek çok bayan uzun saçları çok beğense ve saçlarını uzatmak istese de buna saç kırıkları maalesef engel olmakta, saç uzamandan kırıkları aldırarak kısaltılmaktadır. Bu yüzden pek çok bayan için uzun saç bir hayal olarak görülmektedir. Fakat saça doğru ve etkili olan bakımları uygulamakla saç kırıklarından kurtularak uzun ve sağlıklı saçlara kavuşmak mümkündür.

Ayrıca saç kırıkları saçı bakımsız ve sağlıksız gösterdiği için kırık saç uçlarını biran önce çözümlemek saçlarınızın görünüşünü etkileyecektir. Bu yüzden saç kırıkları için evde doğal maskeler uygulayabilirsiniz. Hem uygulanması pratik hem de etkili olan maskeleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Saç Kırıkları İçin Maske Tarifleri

Zeytinyağı Maskesi
Zeytinyağı maskesi saçlar için mucize bir maskedir. Zeytinyağı saçı güçlendirir ve aynı zamanda sağlıklı görünmesine de yardımcı olur. Zeytinyağının saça en önemli etkilerinden biri ise saç uçlarında bulunan kırıkların onarılmasına yardımcı olmasıdır. Zeytinyağı maskesini saçınıza uygularken çok az ısıtarak uygulanması daha etkili sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Saç kırıkları için uygulayacağını bu maskeyi saçlarınızın kırıklarını aldırdıktan sonra uygulayarak saç kırıklarının önüne geçebilirsiniz.

Yumurta, Zeytinyağı, Bal Maskesi
Saç kırıkları için etkili ve hızlı sonuç veren maskelerden biride yumurta, zeytinyağı ve bal maskesidir.

Saç Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

  • 4 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 adet yumurta sarısı

Hazırlanışı:
Küçül bir kap içerisinden belirtilen malzemeleri karıştırın ve temiz olan saçınıza uygulayın. Maske miktarı az gelirse, saçınızın uzunluğuna bağlı olarak malzemeleri oranlayarak kullanabilirsiniz. Saç maskesi saç uçlarınızdan saç diplerinize kadar her alana eşit şekilde uygulayın.

Bu saç maskesini hazırlarken çok hafif bir şekilde zeytinyağını ısıtabilirsiniz fakat yumurta sarısını zeytinyağı sıcakken karıştırırsanız yumurta pişer. Bu yüzden çok az ısıtın hatta yaz günlerindeyseniz ısıtmanıza gerek kalmayacaktır. Saç kırıkları için uygulayacağınız bu maskesi yaklaşık olarak 45 dakika kadar saçınızda bekletin ve yıkayın. Daha etkili ve kesin sonuç almak için bu saç maskesini iki haftada bir kere düzenli olarak uygulayın.

Saç Kırıkları İçin Maske

Saç Kırıkları İçin Maske

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir