Saç Maşası Nasıl Kullanılır? | 2021

Doğru Saç Maşası Kullanımı

Bugün ki makalemizde kadınlar için anahtar seçeneklerden birisi olarak dikkatleri çekecek olan doğru saç maşası kullanımı hakkında bilgiler sunacağız. Her geçen gün büyüyen ve gelişen bu sektörde saç tasarımına dair birçok yeni seçeneğin ön plana çıktığını biliyoruz. Saç şekillendirici ürünler dediğimiz zaman maşa bu noktada en çok ön plana çıkan seçeneklerden birisi oluyor. Ancak birçok kadın, yanlış maşa kullanımı nedeni ile saçlarını ciddi anlamda yıpratıyor.

Saç maşası kullanımı
Saç maşası kullanımı

Saç Maşası Nasıl Kullanılır?

Saç maşası kullanımı ile alakalı olarak birçok farklı kaynak bulabilirsiniz. Ancak sizlere bu anlamda uyarılarda bulunmaz. Dikkat edeceğiniz seçenekler üzerinde durmaz. Saçlarınız bu neden dolayısı ile yıpranma kaçınılmaz seçeneklerden birisi olur. Isı odaklı bir şekillendirici olduğundan dolayı bu ürünler, daha emniyetli kullanılmak zorundadır.

Saç maşası videoları da yine internet üzerinde çok araştırılıyor. Dolayısı ile bu noktada sizlere birçok farklı alternatif sunabilmek için adım adım anlatacağız.


Saç Maşası Nasıl Kullanılır

Isı Düzeyi

Öncelikle saçlarınız çok sert, çok karmaşık ve düzleştirmesi ya da şekillendirmesi zor değil ise ısı düzeyini asla maksimumda tutmayınız. Fazla ısı düzeyi, saçlarınızı çok kısa süre içerisinde yıpratır. Zaman içerisinde incilmeler ve dökülmelere neden olur

Hareket Tarzı

Asla sert hareketler kullanmayın. Saç maşası, minimal hareketler ile ve doğru şekiller ile kullanılması gereken imkanlardan birisidir. Dolayısı ile tek bir noktada sürekli ısı uygulamaktan kaçının. Saçlarınızın kalıcı olarak düzleşmesi için ise ağır ağır da olsa hareket ederek adımlar atın. Saçınıza aşırı ısı uygulamaktan kaçının.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Evde Platin Sarısı Saç Rengi Elde Etmenin Püf Noktaları

Saç Bakımı

Maşa kullanıyorsanız saçlarınız çok ciddi anlamda yıpranır. Yıpranan saçların en önemli önlemi ise her ne olursa olsun saç bakımı yapmaktır. Doğal ürünler ile saç bakımı yapmayı asla ama asla ihmal etmeyin. Bu sayede çok daha avantajlı seçenekleri değerlendirme şansına sahip olabileceğinizi unutmayın.

Saç Derisine Temas Ettirmeyin

Saç maşası, deriye asla temas ettirilmemelidir. Çok ciddi anlamda ısı veren bir cihaz olduğundan dolayı yakmaya müsait bir seçenek olduğunu da söyleyebiliriz. Bu neden dolayısı ile saç derisine temas ettirilmekten kaçınılmalıdır.

Saç maşası kullanımı hakkında
Saç maşası kullanımı hakkında

Doğru Saç Maşası Seçmek İçin Bilmeniz Gerekenler

Yeni bir saç maşası satın alırken, saç tipiniz ve ihtiyaçlarınız için doğru saç maşasını seçtiğinizden emin olmak için aramak isteyeceğiniz birkaç özellik ve özellik vardır. Alışveriş yapmadan önce göz önünde bulundurmanız gerekenler şunlardır;

Saç Maşası Modelleri Boyutu

Rahat, kumsal dalgaları istiyorsanız, daha büyük bir maşayı tercih etmelisiniz (1 inç ve üzeri). Maşanın boyutu ne kadar küçükse kıvrılma o kadar sıkı olur. Saçınızı kıvırmakta zorlanıyorsanız kalın bir maşa ile bu sorunu çözebilirsiniz. Dalgaların şeklini ayarlamak saç tipine, maşa boyutuna ve işlem yaptığınız saçın miktarına bağlıdır.

Maşa Malzemesi

Seramik veya titanyumun ısı ile şekillendirme araçları için iyi olup olmadığı konusunda pek çok tartışma var. Titanyum maşalar genellikle seramikten daha hafiftir ve yüksek sıcaklıkları daha uzun süre tutabilirken, seramik maşalar ısıyı daha eşit dağıtır ve saça zarar verme olasılıkları daha düşüktür. Bu nedenle farklı saç dokularına sahip kişiler ortak kullanacaksa seramik maşa seçmekte fayda vardır.

Bununla birlikte, Güzellik Laboratuvarı hem seramik hem de titanyum kıvırma maşalarının iyi ısı iletkenleri olduğunu ve tüm saç tipleri üzerinde çalışacağını keşfetti. Bu nedenle birinin diğerinden daha iyi olduğunu iddia eden pazarlama tekniklerine aldanmayın.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Kurdele kullanarak Nasıl Harika Saç Modelleri Yapılır ?

Ayarlanabilir Isı Ayarları

Ayarlanabilir sıcaklığa sahip bir saç maşası önemlidir. Düşük sıcaklıklar, yüz çevresindeki daha ince tüyler ve ince saçlar için harikadır. Yüksek sıcaklıklar ise kaba, doğal veya kıvrılması zor saçlar için harikadır. Genel bir kural olarak, ince, kimyasal olarak işlenmiş veya kırılgan saçlarda düşük ısı kullanmalısınız. Kıvrılması kolay, sağlıklı saçlarda orta ısıyı tercih edin. Kalın, dalgalı veya doğal saçlarda yüksek ısı tercih etmelisiniz.

Otomatik Kapanma

Genellikle maşa kullanıcıları otomatik kapanma özelliğine sahip maşa türlerini sever. Saç maşanızı kapatmakta güçlük mü çekiyorsunuz? Hatırlamak konusunda asla endişelenmenize gerek kalmayacak çünkü siz kapatmadan otomatik kapanan maşalar işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Siz de beğendiğiniz maşa tiplerini ve markalarını yorumda bizimle paylaşabilirsiniz. Maşa alırken kafası karışanlar veya maşa yapmayı yeni öğrenenler için ilham verici olabilir…

Bir önceki yazımız olan Bacakları Uzun Göstermenin Teknikleri | 2021 başlıklı makalemizde ayakkabı seçimi, bacak boyunu uzun göstermek ve bacakları uzun gösteren kıyafet hakkında bilgiler verilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x