Evde saç rengini açmanın yolları. Bitkisel çözümlerle saçınızın rengini açabilirsiniz. Limon, papatya, karbonat ve diğer bitkisel yağlarla saç rengi açma yöntemleri…

Saçlarımız üzerimizdeki çok hoş bir doğal örtüdür. Onun bakımı, güzel görünmesi için elimizden geleni yaparız. Çoğu zaman değişiklik olsun diye saçlarımızı boyatırız. Ancak her değişiklik gibi saçların boyanması da zamanla sıkıcı hal alabilir. O zaman da saçlarımızın rengini açmaya karar veririz. Peki, saç rengi nasıl açılır? Hangi yöntemler yaygın şekilde kullanılmaktadır?

Limon ile saç rengi açma yöntemi: Bir adet limonu alıp iyice sıkınız. Sonra bir şişede iyice karıştırınız. Burada önemli olan husus bu limon karışımını sadece saçlarımızın üzerinde gerçekleştirmektir. Yani saçların dip kısımlarına kadar inmesin. Bu işlemin sonunda dışarıda birkaç saatliğine sakin bir havada gezintiye çıkın. Zira saçlarınızın güneş ışınlarını alması gerekir. Şayet saçınız çok uzunsa limon miktarını artırabilirsiniz.

Papatya ile saç rengi açma yöntemi: Papatya doğal bir kozmetiktir. Bunun için taze değil kuru papatya almalısınız. Sonra bunu demliğe atın ve ocakta ısıtın. Etkili olması için çok az kaynatılmalıdır. Sudaki renk sarıdan başka tona geçmemelidir. Ortaya çıkan karışım bir sprey şişesinde karıştırılıp saçların üzerine sıkılır. Yaklaşık bir saat saçlarınız güneş ışığı alsın. Bir saat yeterli olacaktır, sonrasında saçlarınızı durulayabilirsiniz.

Karbonat ile saç rengi açma yöntemi: Gayet basittir. Duş alırken saçınıza bir kaşık ölçüsünde karbonatı üzerinden dolaştırın. Saçları hem dezenfekte eder hem de saç rengini açar.

Bu yöntemlerin dışında bal, zeytinyağı, tarçın, soğan kabuğu, ısırgan otu, elma sirkesi, gibi doğal kaynaklardan da saç renginizi açabilirsiniz. Burada şu hususa dikkat edin. Şayet güneş çok tepedeyse ve hava fazla sıcaksa uzun süre kalmayın. Zira güneş ışığı faydalı olduğu kadar çok sıcak havalarda sağlığımızı olumsuz etkileyebilir. Nispeten sakin bir havayı tercih edin.

Saç Rengi Nasıl Açılır?

Saç Rengi Nasıl Açılır?

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir