Saçlar için zencefil kürünü denediniz mi? Kepek problemini zencefil kürü ile yokedin! Saçlarınızı ışıl ışıl parlatan zencefil kürü! Zencefilin bilinmeyen faydalarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Zencefilin bilinmeyen faydaları nelerdir?

Zencefil beta-karoten, kafeik, kapsaisin ve ginderols gibi anti-enflamatuarlar ve antioksidan özellikleri ile yüklenir, bu vitaminler, anti-viral, mineraller, dolaşım uyarıcı, detoks, sindirim ve antiseptik bileşikler deposudur. Yaygın soğuk alğınlığı, kusma, hareket hastalığı, mide bulantısı, hamilelik ve hatta kanser kemoterapi gibi rahatsızlıklar için kullanılmakta.

Zecefilin saça faydaları

Zecefilin saça faydaları

Neden zencefilin saçlara faydası çoktur?

Zencefil saç uzatma tedavisinde kullanılır. Zencefilin içeriğinde magnezyum, fosfor, potasyum gibi saçların hızlı büyümesine yardımcı mineraller mevcuttur. Bu mineraller saç uzatmasının yanı sıra kafa derisinde kan akışı hareketlerini hızlandırır. Zencefil saç kayıplarını en aza indirir, incelemesini ve saç seyrelmesini önler. Zencefil kepek problemini azaltır, doğal antiseptik özellikleri vardır.

Kepek problemi, parlaklık ve hızlı saç uzaması için şu kürü deneyin;

3 yemek kaşığı zeytin yağı veya susam yağı + limon suyu ve 2 yemek kaşığı kadar rendelenmiş zencefili karıştırın. Kafa derisine masaj yapın ve durulamadan önce 30 dakika veya o gece boyunca bekletin. Kepek tamamen yok olana kadar bu karışımı haftada en az 3 kez uygulayın. Saçlarınız kepekden eser kalmadığını göreceksiniz. Sadece kepek problemi değil bu karışım ayrıca saç büyümesine yardımcı olur, parlaklık kazandırır.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir