Saç tipinize göre, düz, kıvırcık veya dalgalı olması farketmez, saçlarınızın eskisinden daha canlı, güzel ve sağlıklı bir şekilde görünmesi için yağlardan mutlaka faydalanmalıyız. Siz değerli blog ziyaretcilerimiz için yağlara göre sağladıkları faydaları aşağıda sıraladık.

Zeytin yagi;
Saç derisinde muhteşem bir nemlendirme, yumuşatıcı ve anti-kepek özelliği mevcuttur. Sağlarımızın sağlıklı ve güçlü bir şekilde uzamasını sağlar ve bakımlı bir görünüm sağlar. Saç için olmaz ise olmazlardan bir yağdır.

Zeytin Yaginin Saca Faydalari

Zeytin Yaginin Saca Faydalari

 

Jojoba yagi;

Bu yağ, yıpranmış saçlarınız için ve kırıkları gidermede birebirdir. Saç derisini güçlü bir şekilde yumuşatır ve nemlendirir. Jojoba yaği aynı zamanda cildiniz içinde kullanacabileceğiniz muhteşem bir yağdır. Şunu hatırlatmak gerekiyorki; bir saç derisi ne kadar iyi nemli ise saçlarınızda bir o kadar nemlidir.

Jojoba Yaginin Saca Faydalari

Jojoba Yaginin Saca Faydalari

Makadamya yagi;
Herkesce bilinen bir yağ çişidi değildir. Genelde Türkiye’de ismi Avustralya fındığı olarak bilinmekte. Bu yaği bulmakta zorlanabilirsiniz ama eğer bulursanız bu yağın saça faydası çok fazladır. Kurumuş saç derinizi ve saçlarınızı yumuşatır, nemlendirir, gürleştirir, güçlendirir ve besler.

Macadamia Yaginin Saca Faydalari

Macadamia Yaginin Saca Faydalari

Biberiye yagi;
Biberiye yaği saç köklerinizi besler ve gürleştirir. Ek olarak bu yağ saç derinizi temizler ve saçınızdaki buklecikleri güçlü tutar. Eğer kepek derdinizde kurtulmak istiyorsanız saç derinizde kullanabileceğiniz muhteşem bir yağdır. Saçlarınızda ipek yumuşaklığı vermek istiyorsanız bu yağı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Biberiye Yaginin Saca Faydalari

Biberiye Yaginin Saca Faydalari

Hindistan cevizi yagi;
Eğer elinizin altında hindistan cevizi yagi yoksa bu çok büyük bir eksikliktir. En önemli özelliğini; Saç kuruluğu şikayetiniz var ise bu yaği sıkça kullanmanız gerekir. Bu yağ bariz şekilde saç telinizin kalınlaşmasını sağlar ve sağlıklı ve güçlü bir biçimde uzamasını sağlar. Eğer saç derinize ve tüm vucuda masaj uygulaması yaptırmak istiyorsanız bu yağı tercih edebilirsiniz. Saçın yanında tüm vucüdunuzu nemlendirdiğini göreceksiniz.

Hindistan Cevizi Yaginin Saca Faydalari

Hindistan Cevizi Yaginin Saca Faydalari

Avakado yagi;
Avakadonun yağı dılında bizzat kendi meyveside saç ve saç deriniz için uygulayabilirsiniz. Avakado meyvesinide bir mixserinizden geçirip saç derinize uygulayıp beklmetmenizde saçınıza çok faydalı olduğunu göreceksiniz. Avakado da bildiğiniz üzere A,C,D vitaminleri zengin bir şekilde mevcuttur. İçermiş olduğu başka protein ve aminoasit gibi çok faydalı maddelerle saçlarınızı ve vucüdunuzu derinlemesine besleyecektir.

Avakado Yaginin Saca Faydalari

Avakado Yaginin Saca Faydalari

Argan yagi; 
Argan yaği saç denildiğinde aklımıza gelen ender yağlardan biridir. Hem sadece saç için değilde aynı zamanda cildinizede son derece faydalıdır. Bir antioksidan kaynağıdır ve E vitamini içerir. Kırık ve yıpranmış saçlarınızı onarır, saçlarınızı besler ve saçlarınıza ve cildinize parlaklık kazandırmada yardımcı olur. Bu yağ hakkıda daha detalı bilgi almak için sac bakiminda argan yagi nasil kullanilir detaylı makalemize bir göz atabilirsiniz.

Argan Yaginin Saca Faydalari

Argan Yaginin Saca Faydalari

Yağlardan saç derisi ve saç için kullanacaksınız doğal ürünleri seçmeye özen gösteriniz. Bahsettiğimiz bu yağları ayda 2 veya 3 kez kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir