Saç düzleştiricileri ve permalar iler saçları dalgalı yapma yöntemleri ve buna alternatif olarak saç bantları ile saçları dalgalı hale getirme yöntemleri anlatılmaktadır…

Düz saça sahip olanlar kimi zaman daha farklı saç modelleri denemek için dalgalı saçları deneyebilmektedirler. Eğer saçlarınız dalgalı değilse ve kuaföre giderek saçlarınızı dalgalı hale getirmek istemiyorsanız sizde evinizde biraz çaba ile saçlarınızı dalgalı hale getirebilirsiniz. Saçı dalgalı yapma yöntemleri sayesinde kısa sürede sizde saçlarınızı dalgalı hale getirebilirsiniz.

Peki, bunu nasıl yapacaksınız?
Saç düzleştiricileri ve permalar ile saçları dalgalı yapma: Bunu yapabileceğiniz en kolay ve en kısa yol saç düzleştiricileri ya da permalardır. Saç düzleştiriciniz ile saçlarınızı dalgalı hale getirmek istediğinizde maşanız ile saçlarınızı tutmanız ve daha sonrasında da maşayı saçlarınızı rulo olacak şekilde çevirmeniz yeterli olacaktır. 2 – 3 saniye bu şekilde bekledikten sonra saçlarınızın dalgalı hale gediğini göreceksiniz. Saçı dalgalı yapma yöntemleri arasında en sık olarak bu yöntem kullanılsa da saç düzleştiriciler saçlara zarar verebilmektedir. Ayrıca yanlış uygulamalar saçların yanmasına da neden olabiliyor. Bu yöntemi tercih etmiyorsanız o zaman saç bantlarını tercih edebilirsiniz.

Saç bantları ile saçları dalgalı yapma:Kafanıza takacağınız saç bandının çevresine saçlarınızı dolayarak da saçlarınızı düzleştirmeniz mümkün. Ancak bu yöntem ilk yönteme göre daha uzun sürecektir. Saç bandı etrafına saçlarınızı doladıktan sonra 3 – 4 saat kadar bu şekilde saçlarınızı bekletirseniz saçlarınızın daha doğal dalgalı göründüğünü fark edeceksiniz.

Sizde saçlarınızı dalgalı bir hale getirmek istiyorsanız ve bunun içinde farklı yöntemler arıyorsanız yukarıdaki iki yöntemden bir tanesini seçerek sizde saçlarınızı dalgalı hale getirebilirsiniz.

Saçı Dalgalı Yapma Yöntemleri

Saçı Dalgalı Yapma Yöntemleri

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
2016 Bayan 7 Trend Editörün Seçimi Dalgalı Saç Modelleri | Kadinveblog Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback

[…] saçlarınızı dalgalı bir şekle sokmak isterseniz. Saçı dalgalı yapma yöntemleri makalemizi incelemenizi tavsiye […]