Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Saçlar örülerek nasıl kıvırcık yapılır ? İşte evde saçlarınızı ısı kullanmadan doğal olarak kıvırcık yapmanızı sağlayacak yollar!

Saçlarınızı yumuşacık ve kıvır kıvır yapmak ister misiniz hemde hiç bir elektrikli saç aleti kullanmadan!Bu şekilde saçlarınız kuruyup matlaşmayacak ve sağlıkla her zaman parlamaya devam edecek.Saçları doğal yollar ile kıvırcık yapmanın en güzel yolu saçı örerek ve bu şekilde bir gün bekleterek kalmak.

Saçlar örerek nasıl kıvırcık yapılır

  • Saçlarınızı yıkayın ve havlu ile fazla suyunu alın.Nemli hale geldiğinde ise saçlarınızı örmeye başlayabilirsiniz.Bunu geceden yapmanız daha iyi olur.Ertesi gün kalktığınızda saçlarınızdaki örgüleri çözebilirsiniz.
  • Saçlarınızı gürlüğüne göre 8 parçaya ayırın.Yanlardan 2/3 tutam, önlerden 2/3 tutam ve enseden 2/3 tutam alacak şekilde her bir tutamı ayrı ayrı tokalar ile birbirinden ayırın ve topuz gibi başınıza sabitleyin.
  • Sağ yanınızdaki tutamlardan birini ikiye bölün ve her birini ayrı ayrı örüp uçlarını sıkıca lastik toka ile bağlayın.Örgülerinizi sıkı yapmaya özen gösterin.
  • Diğer kafanıza sabitlediğiniz saç tutamlarını da sırayla aynı şekilde örüp uçlarını sabitleyin.
  • Uyuyarak saçlarınızı sabaha kadar bu şekilde bekletin.
  • Sabah kalktığınızda saçlarınızı açın ve baş aşağı saçlarınızı dökün.Ellerinizle aşağı yukarı yaparak saçlarınızı kabartıp hacimlendirin.Daha sonra saçınızı istediğiniz şekli verip toklar ile süsleyin.
  • Dilerseniz son olarak saç spreyi sıkıp daha uzun süre şekline korumasını sağlayabilirsiniz.Fakat saçın yumuşaklığını bozmayan saç spreylerinden kullanmanız daha iyi olur.

Özel yeni method ile saçlarınızı kıvırcık yapma;

Bu gerçekten çok özel bir teknik, şimdi sizinle paylaşacağız.

  • Öncelikle saçlarımızı yıkıyoruz ve sonrasında kurutuyoruz fakat çok fazla değil, kurumaya doğru hafif nemli iken, özel olarak uç kısımlarının nemli kalmasına özen gösterin. Bu çok önemli hatta yöntemin püf noktası diyebiliriz.
  • Saçlarımızın tamamını omuzumuzun üstüne bir yana yatırıp burgu yapıyoruz. Toplamda tüm saçımızı bir burgu yapıyoruz.
  • Burgu yaptığımız saçlarımızı o şekilde 10-12 dk. Burgu şeklinde tutup sıkıyoruz. Saçlarınız ne kadar uzunsa ına göre 20-30 daikada alabilir. Siz ne kadar uzun beklerseniz saçlarınız o kadar çok kalıcı olur.

Doğal yollar ile yapılmış kıvırcık saç modelleri galerisini incelemeyi unutmayın…

 

 

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Neslihan Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback
Neslihan

son yazdığınız yönetemi beğendim uygulicam. teşekkürler

trackback

[…] saçınızı örerek yine saçlarınızı kabarık ve dalgalı yapabilirsiniz.Bunun için saçı örerek kıvırcık yapma konumuzu okuyabilirsiniz.Yine başka bir teknik ise nemliyken saçlarınızı yukarıdan sararak […]