Yıkandıktan sonra kabaran saçlara çözüm ve öneriler. Sık sık saçını yıkayan bayanların en fazla şikayet ettiği konulardan biri olan saç kabarma sorununa basit çözümler…

Her daim tertemiz ve parlak saçlara sahip olmak isteyen kadınlar, sık sık saç yıkama ihtiyacı hissederler. Ancak her duş sonrası yaşanan en büyük sorunlardan biri de saçların kabarması ve istenilen şekle girmemesidir. Duş sonrası kabaran ve elektriklenen saçları istenilen şekle sokabilmek için oldukça fazla uğraş verilir.

Basit bir kaç işlem ile bu sorununuza siz de çözüm bulabilirsiniz. Saçları sık sık yıkamak, daha çok kabarmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle, saçların gün aşırı yıkanması kabarmamasında etkin bir yol oynar. Ayrıca saçlarını yıkarken suyun aşırı sıcak ya da soğuk olmamasına da dikkat etmenizde fayda vardır.

Saçlarınızı yıkarken kullandığınız şampuanın saçınızın yapısına uygun olması gerekir. Saçları yıkarken çok fazla hırpalamamak ve nazik hareketlerle masaj yapar gibi yıkamakta önemli bir faktördür. Saçınızı yıkadıktan sonra saç kurutma makinesi ile kurutmak yerine kendi haline kurumasını bekleyin.

Duştan sonra saçınızı tarayacaksanız eğer, kalın uçlu taraklar tercih edin. İnce telli taraklar saçı daha fazla kabartacaktır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra yapacağınız topuz modelleri saçlarınızın daha az kabarmasını sağlar. Ya da gece yatarken hafif bir şekilde saçlarınızı örebilir ve sabah açabilirsiniz.

Düzenli olarak bakımı yapılan saçlar daha az kabarır ve elektriklenir. Her ay kuaföre giderek ve belli zamanlarda saçlarınıza bakım yağları ile bakım yaparak da bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz. Sirke, saç için oldukça faydalıdır. Saçınızı yıkadıktan sonra durulama suyuna ekleyeceğiniz bir miktar sirke ile saçlarınızı durulayabilirsiniz.

Saçlardaki ph değerini dengeleyen ve parlak bir görünüm almasını sağlayan sirke, kabarma sorununu da ortadan kaldıracaktır. Siz de saç kabarmasından şikâyet ediyorsanız eğer, bu ayrıntılara dikkat ederek saçınızın kabarma sorununu ortadan kaldırabilir ve çok daha kolay şekil alan saçlara sahip olabilirsiniz.

Saçlarım Yıkandıktan Sonra Kabarıyor

Saçlarım Yıkandıktan Sonra Kabarıyor

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir