Saçların Daha Gür Çıkması için bitkisel kür çözümleri. Saçların gürleşmesi için bitkisel yöntemler ve yapılışları, tarifleri hakkında bilgiler…

Bakım her zaman önemli bir durum olarak göze çarpmaktadır. Dört dörtlük yaratılmış insan vücudu, bakıma ihtiyaç duymaktadır. Daha çok erkeklerde görülen saçların dökülmesi ve kellik durumu kadınlar içinde önemli olmaktadır. Kadınların daha gür, bakımlı ve güçlü saçlara olan ilgisi her geçen gün artmaktadır. Boyama, röfle gibi sürekli işlem gören saçlar bir süre sonra yıpranmakta ve güçsüz kalarak dökülmektedir. Seyrelmeye başlayan saçların daha gür çıkması gürleşmesi için birtakım işlemler yapılması kaçınılmaz olmaktadır.

Saçların Gür Çıkması İçin Bitkisel Kür Malzemeleri:
– Kına
– Kişniş
– Ihlamur
– Çay
– Erguvan
– Turp suyu
– Hatmi Çiçeği

Yukarıdaki malzemeleri bir araya getirerek kür hazırlanmaktadır. Bir tutam ıhlamur 20 dakika süre kaynamış su içine atılarak demlenmektedir. Demlendikten sonra suyu süzülmekte ve su bir kap içine alınmaktadır. Ardından ıhlamur suyu içine bir tutam kına ilave edilerek Şampuan kıvamına gelene kadar karıştırılmaktadır. Bu karışım bir kapta saklanarak, sık sık yıkanarak taranması gerekmektedir.

Diğer karışım malzemesi ise
Hatmi Çiçeği ve kişniş kökleri kaynatılmış ıhlamur suyu içine katılarak yarım saat kaynatılmaktadır. Malzemeler sıkılarak atılmakta ve kalan su bir kavanoza boşaltılmaktadır. 1 gün demlenmesi beklenerek, bu su ile sık sık saçlar yıkanıp taranmaktadır.

Son olarak erguvan ağacının yakılarak elde edilen külleri, turp suyu ile birlikte 20 dakika kadar kaynatılmaktadır. Yine elde edilen su ile saçlar sık sık yıkanıp taranması gerekmektedir. Saçların doğan vitaminler ve bakıma ihtiyacı olmaktadır. Kozmetik ürünler ne kadar fayda etse de kalıcı bir etki yapmamaktadır. Bu nedenle bitkisel kürler her zaman daha kalıcı ve yapıcı bir etkiye sahip olmaktadır.
Yine yukarıdaki kürlere ek olarak doğal zeytinyağı ve yumurta sarısı karıştırılıp saçlara sürülerek yarım saat bekletilip sıcak su ile yıkanması saçları güçlendirerek dökülmesini engellemektedir.

Saçların Daha Gür Çıkması İçin Ne Yapılmalı?

Saçların Daha Gür Çıkması İçin Ne Yapılmalı?

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir