Saçlarımızın hızlı bir şekilde uzaması için tüketmemiz gereken yiyecekler nelerdir? Hangi vitaminler saçları hızlı uzatır? Saçları hızlı uzatan meyve, sebze ve bitkisel yağlar…

Sağlıklı saçlara kavuşmak için günlük haftalık ve aylık yaptığımız saç bakım uygulamalarının yanı sıra saçlarımızı koruyacak besinleri de alıyor olmamız gerekmektedir. Öncelikle şu bilinmelidir ki hiç bir besin bir kere yenildiğinde saç uzaması birden gerçekleşmez. Aşağıdaki besinleri düzenli bir şekilde tüketmeli ve saçlarınıza zarar verecek şeylerden (çok sık yıkamak / çok sıcak su ile yıkamak / saç kremini sık kullanmak gibi) de uzak durmanız gerekmektedir.

Yağlar: Yediğimiz meyve ve sebzelerde jojoba yağı, hindistan cevizi yağı ve zeytinyağının bulunması saç sağlığınızı olumlu yönden etkileyeceğinden hem saçlarınız beslenir hem de hızlı bir şekilde uzama gösterir. Badem yağı, zeytin yağı gibi doğal yağları da saç köklerinize uygulayarak daha yumuşak saçlara sahip olabilir, daha hızlı uzamasını da sağlayabilirsiniz.

Yumurta: Geleneksel yöntemlerde de olduğu gibi yumurta tüketimi vücuttaki protein oranını düzenleyeceğinden saç uzamasında da etkin rol oynamaktadır. Yumurta akı ile ılık zeytinyağını karıştırarak saç köklerinize uygulayıp; birkaç saat bekleterek ve ılık su ile durulayarak saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Limon / Çilek / Greyfurt: C Vitamini ile zengin olan bu meyveler, saç köklerinin yenilenmesinde fayda sağlayacağı için düzenli olarak tüketilmelidir. Günlük en az 60 mg C vitamini almak günlük sağlığınız için de büyük önem taşımaktadır.

Su: Günlük 8 su bardağı su içmek vücut ve dolayısı ile saç sağlığınızı arttıracağından sağlıklı olan saçlarınız da daha hızlı uzayacaktır. Su tüketiminize de dikkat etmeniz saç sağlığınız için önem taşımaktadır.

Et ve Süt Ürünleri: Protein yönüyle zengin olan bu besinleri tüketmek saçınızın kalitesini arttıracağı gibi hızlı uzamasını da sağlayacaktır. Haftada 2 – 3 porsiyon balık tüketmek saçlarınızın beslenmesinde büyük etki sağlayacaktır.

Patates: Nişasta yönü ile zengin olan patatesin kendisini tüketmeniz de patatesi haşladıktan sonra soğuyan suyu ile saçınızı durulamanız saçlarınızın hızlı uzamasına yardımcı olacaktır.

Yeşil Yapraklı Bitkieler: Brokoli, ıspanak, lahana gibi demir yönü ile zengin olan sebzeleri düzenli ve sık tüketmek saç köklerinizin beslenmesini dolayısı ile de saçlarınızın hızlı uzmasını sağlayacaktır.

Elma / Kayısı / Tatlı Patates: A vitamini ile zengin olan bu besinleri sıkça tüketmek saç sağlığınızı olumlu yönde etkileyeceği için saçlarınızın da daha hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Saçların Hızlı Uzaması İçin Ne Yemeliyiz?

Saçların Hızlı Uzaması İçin Ne Yemeliyiz?

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir