Salon dekorasyonları hakkında fikirleri bu konumuzda paylaşıyoruz. Salon dekorasyonu yaparken salonumuzun büyük veya küçük olması, L şeklinde veya uzun olması dekorasyonu için önem arz eder.  

Değerli takipçilerimiz dekorasyon alanında bilgi yığını haline gelen sitemize yeni konular yeni bilgiler eklemeye her gün sizlere bu şekilde hizmet etmeye devam ediyoruz. Bugün ön plana çıkacak olan salon dekorasyonları hakkında bilgiler aktaracağız. Dekorasyonun önemi artmasıyla  evlerimizin stili ve tasarımı daha da önemli hale gelmiştir. Nitekim salonlarımız hem ailemizle hem misafirlerimizle en çok zaman geçirdiğimiz evimizin bölümlerinden birisidir. Bu nedenle salonlarımız çevremizle ortak bir paydada buluştuğumuz bir oda olunca önemi giderek artmaktadır. Ve salon dekorasyonunuz evinizi yansıttığınız için farklı,şık ve şatafatlı bir dizayna sahip olmalıdır. Sitemiz olarak ön plana çıkacak olan salon dekorasyonların dan bazılarını ele alıp inceledik. Haydi bu salon dekorasyonlarına göz atalım.

Salon Dekorasyon Fikirleri 2016

Salon Dekorasyon Fikirleri

İlk olarak yukarıdaki fotoğrafta da bulunduğu üzere salon dekorasyonlarında duvar renkleri çok önemli bir nokta da bulunmaktadır. Salonunuza uygun bir renk seçerek evinizin stiline dikkat çekmiş olduğunuz gibi duvarlarda kullanabileceğiniz aksesuarlara da vurgu yapmış olursunuz. Salon dekorasyonlarında gri,beyaz,bej ve yeşilin tonlarının en çok tercih edilecek renklerden olduğu düşünülmektedir.

Klasik Salon Dekorasyon Fikirleri 2016

Klasik Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon dekorasyonunuz ile herkesten farklı bir dizayna sahip olmak istiyorsanız bu farklı tavanlarınız da yakalayabilirsiniz. Genellikle çoğu evde tavanlara hiç dikkat edilmez ve özen gösterilmez. İşte sizler evlerinizin tavan dekorasyonunda değişikliklik yaptığınız andan itibaren salonunuzun şıklık ve şatafat kalitesi yükselecektir. Duvarlarınızda kullandığınız rengin daha koyu tonları tercih edelebilirsiniz. Tabi ki bunun yanında mobilya grubunuzda uyumlu olarak pastel ve canlı renklere yönelebilirsiniz. Yukarıda fotoğraftaki salonda da bahsettiğimiz özellik ve farklılık bulunmaktadır. Ayrıca tavanlarınız da farklı alçıdan stilleri ve spot lambalara yer vererek farklılığınızı daha çok ortaya koyabilirsiniz.

Küçük Salon Dekorasyon Fikirleri 2016

Küçük Salon Dekorasyon Fikirleri

Son zamanlarda solan dekorasyonlarında yeni bir özellik ortaya çıkmıştır. O özellik ise zemin boyanması ve zemin kaplamalardır.  Bayanlar daha açık renkleri tercih etse de renkli mobilya gruplarınızı sahipseniz zeminleriniz de canlı renkler kullanarak bir renk cümbüşü oluşturabilirsiniz.

Uzun Modern Salon Dekorasyon Fikirleri 2016

Uzun Modern Salon Dekorasyon Fikirleri

Son olarak ise salon dekorasyonlarınız da bir fark yaratmak istiyorsanız salonlarınızın bir duvarını kendinize ayırın. Ve bu duvarı dilediğinizce çeşitli renklerle ister bir grafik ister bir desen oluşturun. Yukarıda bulunan fotoğraftaki gibi bir stili sizlerde kendi duvarlarınızda uygulayınız.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir