Sarımsak ve sarımsak yağı eskiden beri sağlık problemleri, cilt, saç ve saç derisi üzerinde mükemmel sonuçlar doğurmaktadır. Kullanım alanı oldukça geniştir. Biz saç ve saç derisi üzerin de ki faydalarını öğrenelim ve saçlarımız da ki problemler için sarımsak yağını saçınıza nasıl uygulayacağımızı öğrenelim.

Sarımsak Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Dökülen saçların dökülmesini durdurur
Dökülen saç derisin de ki problemleri alır
Saç dersin de ki kan dolaşımını hızlandır
Saçın tekrar çıkmasını sağlar.
Saç kırılmalarına karşı etkilidir
Saç tellerini güçlendirir kırılmayı, kopmayı engeller.
Yıpranan saçları onarır ve saçlara parlaklık verir.
Kepeğe karşı etkilidir, saç dersin de ki kepeği önler, kepeğin etkisi oluşan kaşıntı problemini ortadan kaldırır. Saç dersin de ki oluşan pullanmayı önler.
Düzenli kullanıldığın da saçların hızla uzamasını sağlar ve sağlıklı saç köklerinin oluşumuna yardımcı olur.
Saç dersin de ki başka bir problem olan mantar sorunun oluşumunu ortadan kaldırır.
Saç derisin de ki yağ oranını dengede tutar.

Sarımsak Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Sarımsak yağının kullanımı ise oldukça kolaydır evde kendiniz saç ve saç derinize kolaylıkla uygulaya bir saç sorunlarınız da hızla kurtulabilirsiniz. Bir yemek kaşığı sarımsak yağı ve iki yemek kaşığı zeytin yağını iyice bir kâse de karıştırın ardında parmak uçlarınızla saç derinize masaj yaparak uygulayın ardında kanla karışımı saç uçlarınıza uygulayın bir saat kadar bekletin uygulamayı ardın da şampuanla yıkayın. Bu uygulamayı hafta da bir defa ve 4-5 uygulama kadar devam edin. Bu uygulama saç dökülmesi, kepeğe ve saç kırıklarına, saçta ki kopmalar için mükemmel sonuç verecek bir uygulamadır.

Evde Sarımsak Yağı Nasıl Hazırlanır?

Sarımsak yağı eğer yoksa kendiniz de sarımsak yağını evde kolayca elde edebilirsiniz. 10-12 arası diş sarımsağı iyice suyu çıkıncaya kadar ezin ardın da suyunu almak için bir tülbentten geçirin eğer sarımsak az gelirse diş sarımsakların sayısını artırabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir