Deri hastalıkları arasında oldukça önemli olan ve sık rastlanabilen sedef hastalığı tekrarlayıcı bir hastalık türüdür . Sedef hastalığı nasıl geçer , sedef hastalığı için bitkisel tedavi yöntemleri arayanlar için yazımızda İbrahim Saraçoğlu sedef hastalığı bitkisel tedavi yöntemlerinden bahsetmek istiyoruz. Öncelikle sedef hastalığı hakkında bilgi sahibi olmayan takipçilerimiz için sedef hastalığı nedir başlığı ile devam edelim..

Sedef Hastalığı Nedir ?

Deri hastalıkları arasında sıkça rastlanan kronik , tekrarlayıcı bir  rahatsızlık olan sedef hastalığı , başta saçlı deri olmak üzere , el ,ayak , diz bölgeleri , tırnaklarda , yani kısaca vücudun her bölgesinde rastlanabilen bir rahatsızlıktır. Sedef hastalığı tüm vücudu etkileyebilen , ancak şiddet ve yayılma oranı kişiden kişiye değişiklik gösterebilen bir rahatsızlıktır. Bazı kişilerde vücudun belirli bir kısmında görülebileceği gibi , bazılarında ise genel olarak yayılabilmektedir. Sedef hastalığı nedir sorusuna en açıklayıcı cevap olarak şunu söyleyebiliriz , sedef hastalığı bir cilt rahatsızlığıdır , tedavisi  mümkündür, vücudun iç organlarını etkileyen bir rahatsızlık değildir. Sedef , zaman zaman iyileşebilir , ancak bu tekrar başlamayacağı anlamına gelmiyor ne yazık ki , kişiden kişiye fark eden bu zaman aralıkları içinde hiç bir şekilde atak yaşanmaya’da bilinir.

Sedef hastalığı hangi bölgelerde görünür ?

Sedef belirtileri en çok saç derisi , el ve ayaklarda , diz ve dirsek bölgelerinde , genital bölgelerde kendini gösterir. Sedef hastalığı görüntüsü , etkilenen bölgenin kırmızı , beyaz kabuklanma şeklindedir. Ancak kabuklanma olmayan sedef hastalığı türleri’de vardır , eğer vücudunuzun çeşitli bölgelerinde bu tarz kırmızılıklar yada iltihaplı küçük noktalar oluşmuş ise buda sedef hastalığının belirtileri olabilir , ve hemen uzman bir doktordan yardım alınmalıdır.

Sedef hastalığının yaygın türleri nelerdir ?

Rahatsızlığın kabukla seyreden klasik bir tipi var , ancak halk arasında yaygın görünen 4 farklı sedef hastalığı türü bulunmaktadır. Farklı bir türünde ise klasik sedef türüne benzemeyen , deride kabuklanma ve kızarıklık olmayan bir türdür. Genellikle bu tür sedef hastalığına yanlış tedavisi yöntemleri uygulanması sonucunda ortaya çıkan , küçük iltihaplanmalar ve sivilcelerin bölgeye yerleşmesiyle oluşur. Sedef hastalığının türleri arasında gutat tip olarak adlandırılan bir tür vardır , bu sedef türü özellikle çocukluk çağında çeşitli boğaz enfeksiyonları sonucunda vücut üzerinde oluşan damla damla kabuklu yaralar ile seyreden bir türdür.

İbrahim Saraçoğlu Sedef Hastalığı Tedavisi

İbrahim Saraçoğlu Sedef Hastalığı Tedavisi

Sedef hastalığına ne iyi gelir , sedef bitkisel tedavi yöntemleri nelerdir ?

İbrahim saraçoğlu katıldığı bir çok programda yer verdiği sedef hastalığı bitkisel kür tarifleri , bu rahatsızlığa bitkilerle son vermek isteyenler için oldukça etkili bir sonuç yaratabilir. İbrahim saraçoğlu sedefe iyi gelen bitki kürleri ile %70 bir etki sağlanabiliyor açıklamasında bulunuyor.Ayrıca sizlerle sedef hastalığına iyi gelen bitkisel tedavi yöntemleri arasında en etkili 3 kür tarifini yazımızın sonunda paylaşacağız.

Sedef hastaları neleri yememeli ?

Rahatsızlığın daha fazla yayılmaması için başta , sarımsak , ceviz , domates ,turşu , acı baharatlar ve taze üzümden uzak durmalılar. Bunlar sedefin iyileşme sürecini uzatabilecek , yada daha hızlı şekilde yayılmasını sağlayan besinlerdir.

sedef hastalığı bitkisel tedavi yöntemleri

İbrahim Saraçoğlu Sedef hastalığı için bitkisel kürler

İbrahim Saraçoğlu Sedef hastalığı için bitkisel kürler 

İlk bitkisel sedef kürü tarifi , sabahları 3 kaşık çörek otunu havanda ezerek bir kase yoğurt içine katıp aç karnına tüketilecek. Öğle öğünü içinde aynı şekilde aç karnına yenmeli. Sonrasında ise (20 dakika sonra) kahvaltınızı yapabilirsiniz.

Kaşıntılı sedef geçirenler bu kürü isteğe bağlı kullanabilir diyor ibrahim saraçoğlu , siyah kuru çekirdekli üzümü ezip tüketebilirsiniz aç karnına , ancak burada önemli olan noktanın aç karnına tüketilmesi gerektiğinin altını çiziyor. Her gün aç karnına tüketilen ezilmiş siyah kuru çekirdekli üzümün , sedefin  kaşıntıları ortadan kaldıracağını belirtiyor aynı zamanda.

İbrahim saraçoğlu lavanta çayı tarifi : 1 tatlı kaşığı lavanta (7-8) dakika kaynatılıp akşam uyumadan önce içildiği takdirde sedef hastalığına iyi geldiği gibi rahat uyumanızı sağlar.1 ay lavanta çayını kullandıktan sonra 1 ay süreyle de karabaş otu çayı içildiği taktirde sedef hastalığında gözle görülür şekilde iyileşme sağlar.

Sedef Hastalığının Kesin Çözümü Hakkında Bilgiler.

Bu hastalığa kesin tedavi olarak tıbben yapılabilecekleri sıralarsak; Öncelikle tedavi olarak merhem ve bazı kremler hastaya verilir. İkinci olarak sedef hastalığından dolayı oluşmuş yaraları kontrol edilerek lazer tedavisi ile yakılma suretinde yok edilmeye çalışılır. Sürekli olarak yaralarda çoğalma meydana geliyor ise hap ile tedavi yoluna gidilir. Hap tedavisinden de düzelmez ise sedefi kesin olarak yok etmek için iğne tedavisine başlanılır. Soranlar olacaktır niçin iğne ile olan etkili tedaviye ilk olarak başlanmadı? bu tedavi yöntemlerinde ki asıl amaç yaralı bölgeleri bitirmektir. Kesin çözüm diye bir şey söylenemez. Tekrar nükse debilir. Tedavilerin asıl maksadı yaraları bir an önce kontrol altına alıp büyütülmeden giderilmesi amaç edinilir. Bu periyodik tedaviler esnasında en fazla yan etkilere sahip tedavi çeşidi ise iğneli olanıdır. İğne yönteminin son olarak tercih edilmesinde ki amaç budur. Tedavilerin amacı malesef sedefin tekrarlanma sıklığını arttırmaktır.

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
KadinveBlogali nusreteylem Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ali nusret
Ziyaretçi
ali nusret

sedef ile ilgili alternatif tedaviler ve bilgiler ticari amaç olmaksızın burada bulabiliyoruz. teşekkürler

eylem
Ziyaretçi
eylem

SEDEF HASTALARININ bu siteyi incelemelerini tavsiye ederim

KadinveBlog
Üye

Saraçoğlu gerçekten dinlenilmesi gereken kendisini iyi yetiştirmiş bir profesörümüz. kendisine insanlığı yararlı konular hakkında bilgilendirdiği için teşekkür ediyoruz.