Şeyma Korkmaz dizi sektöründe yer alan genç bir oyuncudur. Şeyma Korkmaz’ın doğum tarihi 20 Aralık 1988’dir. Doğum yeri ise Eskişehir’dir. Eskişehir’de ikamet etmektedir. Şeyma Korkmaz Sabriye Korkmaz ve Kadri Korkmaz çiftinin üçüncü çocuğudur. Sabriye Korkmaz ve Kadri Korkmaz’ın Şeyma Korkmaz’dan başka iki çocuğu daha bulunmaktadır. Bunlar Şeyma Korkmaz’ın abisi olan Tolga Korkmaz ve Şeyma Korkmaz’ın ablası olan Tuba Korkmaz’dır. Şeyma Korkmaz ilköğretim eğitimini ve ortaokul eğitimini Eskişehir’de tamamlamıştır. Fakat Şeyma Korkmaz üniversite için Çanakkale’ye gitmiştir. 2000 senesinde tamamen Çanakkale’ye yerleşen Şeyma Korkmaz burada hem üniversite eğitimini tamamlamış hem de ikamet etme kararı almıştır.

Şeyma Korkmaz Saç Rengi

Şeyma Korkmaz Saç Rengi

Şeyma Korkmaz 11 sene boyunca eğitim hayatını sürdürmüştür. Bu süre zarfında Çanakkale’de bulunmuştur. Çanakkale Güzel Sanatlar Lisesi’nde lise öğrenimini tamamlayan Şeyma Korkmaz resim bölümünü bitirmiştir. Üniversitede ise Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra ise birçok projede yer almıştır. Şeyma Korkmaz üniversite okurken aynı zamanda Volkan Sezai Suda ile çalışmıştır. Volkan Sezai Suda ile birlikte çalışarak fotomodellik yapmıştır. Şeyma Korkmaz’ın oyunculuk kariyerine başlaması ise 2011 senesinde olmuştur. 2011 senesinde yayınlanmış olan Hayata Beş Kala dizisinde yer Şeyma Korkmaz bu dizide Yağmur karakterini canlandırmıştır. Aynı sene içerisinde Beni Affet adlı dizide oynamaya başlamıştır. Şeyma Korkmaz Beni Affet dizisinde Feride karakterini canlandırmaktadır.

Şeyma Korkmaz Muhteşem Saçları

Şeyma Korkmaz Muhteşem Saçları

Şeyma Korkmaz’ın yer aldığı diziler Beni Affet ev Hayata Beş Kala’dır. Beni Affet dizisinde Feride, Hayata Beş Kala dizisinde Yağmur olarak oynayan Şeyma Korkmaz bir sinema dizisinde de yer almıştır. Öyle ya da Böyle adlı sinema filminde yer alan Şeyma Korkmaz bu filmde Peri karakterini canlandırmıştır. Şeyma Korkmaz’ın oyunculuğu dışında beğenilen birçok özelliği bulunmaktadır. Bu özelliklerden birisi de Şeyma Korkmaz’ın fiziğidir. Şeyma Korkmaz’ın boyu çok uzun değildir ve minyon tiplidir. Aynı zamanda çok fazla kilosu olmayan Şeyma Korkmaz sempatik bir görünüme sahiptir. Şeyma Korkmaz’ın saç rengi de birçok kişi tarafından beğenilmektedir. Yazımızın devamında Şeyma Korkmaz’ın saç rengi ve saç modellerinden bahsedeceğiz.

Şeyma Korkmaz Dağınık Topuz Saç Modeli

Şeyma Korkmaz Dağınık Topuz Saç Modeli

Şeyma Korkmaz’ın saç rengi çok fazla beğenildiği için saç rengi numarası da merak edilmektedir. Özellikle genç oyuncular arasında Şeyma Korkmaz’ın saç rengi gündemde olan ve merak edilen konulardandır. Şeyma Korkmaz’ın saçlarının doğal rengi koyu sarıdır. Kendisi bu saç rengini kullanmamaktadır fakat kullandığı saç rengi de doğal saç rengine oldukça yakın bir renktir. Bu nedenle saç rengi çok fark etmemektedir. Şeyma Korkmaz’ın şu anda kullandığı saç rengi Beni Affet dizisine başladığı sene itibarı ile kullandığı renktir. Özellikle Şeyma Korkmaz hayranları bu saç renginin numarasını merak etmektedir. Şeyma Korkmaz’ın saç rengini elde etmek isteyen kişiler Wella Koleston 8.0 numaralı saç boyasını tercih edebilirler. Fakat Şeyma Korkmaz saç rengini elde etmek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken bazı durumlar da bulunmaktadır. Bu durumlardan ilki saç renginin koyuluk oranıdır.

Şeyma Korkmaz Koyu Sarı Saç Rengi

Şeyma Korkmaz Koyu Sarı Saç Rengi

Saçları koyu renkte olan kişiler öncelikle saç rengini açmak durumundadır. Çünkü sarı saç uygulamaları direkt olarak koyu renk saçın üzerine yapılamamaktadır. Bu durum sadece sarı saç boyası için geçerli değildir. Koyu renkli saçlar üzerine yapılacak olan tüm saç rengi uygulamalarında saç renginin açılması gerekmektedir. Şeyma Korkmaz saç rengini elde etmek isteyen ve açık saç rengine sahip olan kişiler ise oldukça avantajlıdır. Saç rengini açmak gibi bir işlemle uğraşmak zorunda olmamaları en büyük avantajlarıdır. Saç rengini açtıracak olan kişilerin de bu işlemi uzman bir kuaföre yaptırmaları önerilmektedir. Çünkü saç rengini açma işlemi önemli bir işlemdir ve kişiler bu işlemi kendileri yaptıkları zaman ya çok fazla ya da az oranda saç rengini açabilmektedirler.

Şeyma Korkmaz Tarz Topuz Saç Rengi

Şeyma Korkmaz Tarz Topuz Saç Rengi

Saç renginin fazla açılması saçı yıpratmakta ve boyanın tam rengini almasını engellemektedir. Saç renginin az açılması da boyanın saça rengini vermesini önlemektedir. Bu nedenle saç açma işleminin evde yapılması yerine bir kuaför tarafından yapılması önemlidir. Şeyma Korkmaz saç renginin elde edilmesi ile ilgili bilinmesi gereken başka bir durum daha bulunmaktadır. Şeyma Korkmaz 2011 senesinden beri bu saç rengini kullanmaktadır fakat bundan daha önceki senelerde doğal saç rengini kullanmaktaydı. Ayrıca Şeyma Korkmaz’ın doğal saç renginin şu an kullandığı saç renginden daha koyu olması da birçok tene uyum sağlayabilmesi açısından avantajlıdır. Bu sayede beyaz tenli kişiler de kumral kişiler de Şeyma Korkmaz’ın 2011 senesinden önceki saç rengini kullanabilirler. Fakat Şeyma Korkmaz’ın şu an kullandığı saç rengini elde etmek isteyen kişiler bu rengi elde edebilmek için uğraşmalıdır. Çünkü bu saç rengi ne tam koyu sarı ne de çok açık sarıdır. Şeyma Korkmaz doğal saç rengine yakın bir saç rengi kullanarak birçok hayranına da doğallıktan yana olduğunu göstermiştir.

Şeyma Korkmaz Düz Salık Saç Modeli

Şeyma Korkmaz Düz Salık Saç Modeli

Şeyma Korkmaz saç renklerinden sonra Şeyma Korkmaz saç modellerine bakacak olursak şunları söyleyebiliriz: Şeyma Korkmaz genellikle basit saç modelleri kullanmaktadır. Basit ve sade duran saç modelleri Şeyma Korkmaz’ın tarzını yansıtmak açısından önemlidir. Şeyma Korkmaz’ın Beni Affet dizisinde kullandığı saç modelleri hayranları tarafından merak edilmektedir. Dizide genellikle düz ya da dalgalı saç kullanan Şeyma Korkmaz saçlarını toplu olarak da kullanmaktadır. Şeyma Korkmaz’ın sadece saç modelleri değil dizide kullanmış olduğu saç ürünleri de dikkat çekmektedir. Özellikle bandajları Şeyma Korkmaz’ın oldukça sempatik gözükmesini sağlamaktadır. Şeyma Korkmaz saçlarını açık kullandığı zamanlarda da toplu kullandığı zamanlarda da bandaj kullanabilmektedir.

Şeyma Korkmaz Doğal Basit Saç Modeli

Şeyma Korkmaz Doğal Basit Saç Modeli

Şeyma Korkmaz saç modelleri arasında yer alan ilk model düz saç modelidir. Şeyma Korkmaz düz saç modelini elde edebilmek için düzleştirici ya da fön makinesi kullanabilirsiniz. Fön çeşitleri düz fön ve kırık fön olarak ayrılmaktadır. Düz fön herkes tarafından kullanılabilen klasik bir fön türüdür. Saçın tamamen düz olması sağlanır. Şeyma Korkmaz’ın en fazla tercih ettiği fön türüdür. Kırık fön ise düz saçın arasında bırakılan dalgalı saça verilen addır. Şeyma Korkmaz kırık fönü özellikle saçının ön kısımlarında kullanmaktadır. Şeyma Korkmaz’ın kullandığı başka bir saç modeli ise topuz saç modelidir.

Şeyma Korkmaz Düz At Kuyruğu Saç Modeli

Şeyma Korkmaz Düz At Kuyruğu Saç Modeli

Şeyma Korkmaz topuz saç modelini hem sıkı hem de dağınık olarak kullanmaktadır. Sıkı topuz modeli topuz kısmının daha sıkı sarılması ile oluşturulurken dağınık topuz modeli topuz kısmının salaş bırakılması ile oluşturulmaktadır. Şeyma Korkmaz saç modellerinden başka birisi ise su dalgası saç modelidir. Su dalgası saç modeli ve kırık fön birbirlerine çok benzemektedir. Fakat su dalgası saç modeli kırık föne göre daha fazla dalga içermektedir. Şeyma Korkmaz su dalgası saç modelini kullandığı zaman genellikle saçlarını açık bırakmaktadır. Fakat kırık fön kullandığı zaman saçını toplayıp bandaj takabilmektedir. Şeyma Korkmaz’ın kıvırcık saç modeli tercih ettiği ise görülmemiştir. Genellikle düz ve düze yakın dalgalı saç modellerini tercih eden Şeyma Korkmaz bu saç modellerinin kendisine daha fazla yakıştığını düşünmektedir. Siz de Şeyma Korkmaz saç rengi ve modelleri ile ilgili bilgi edinmek için yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Şeyma Korkmaz Düz Saç Modelleri

Şeyma Korkmaz Düz Saç Modelleri

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir