Sirke saç dökülmesini engeller mi? Sirke saçlara nasıl uygulanır? Saçlarımızın dökülmemesi için bitkisel çözüm önerileri…

Birçok cilt sorunun da kullanılan sirke aynı zamanda yüksek kan basıncını düzenlemek ve sindirimi düzenlemek için de kullanılır. Ayrıca sirkenin saç dökülmesi üzerinde de etkili olduğu halk arasında etkili olduğu söylenmektedir. Bizler de bu yazımızda sizlere sirkenin saç dökülmesi üzerindeki etkilerden bahsetmeye çalışarak bu konuda sizleri bilgilendireceğiz.

Sirke Saç Dökülmesini Engeller Mi?
İlk olarak dikkat etmemiz gereken nokta saç dökülmesinin hangi nedenden kaynaklandığıdır. Eğer saç dökülmeniz saç derinizde meydana gelen sorunlardan dolayı dökülüyorsa sirke bu konuda sizlere yardımcı olabilir. Çünkü sirkenin etkisi saç derisinden itibaren başlar. Zaman içerisinde saç köklerinde biriken ve saç derisindeki gözenekleri tıkayan yağ, şampuan kalıntıları, saç bakım ürünleri artıkları ve ölü saç derisi hücrelerini sirke sayesinde temizleyerek saç derinizin daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Sirkeyi Saçlarım İçin Nasıl Kullanmalıyım?
Sirkeyi kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktalardan birisi de sirkeyi hangi sıklıkla kullanacağınızdır. Çünkü asitli bir içeriğe sahip olan sirke, saça çok uygulandığı zaman saç köklerine zarar verebilir. Bu konuya çok ama çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta da saçlarınız için kullanacağınız sirkenin tamamen organik olmasına dikkat etmenizdir. Çünkü organik olan sirkeler, içerisinde yeterli derecede asit barındırır ve saçlarınıza zarar vermez. Ama içerisinde kimyasal barındıran sirke, saçlarınıza tahmin ettiğinizden daha çok zarar verebilir. Ayrıca kullanacağınız sirkeyi su ile inceltecebileceğinizi de unutmamalısınız.

Saçlarınızı şampuanla yıkadıktan sonra durulayın ve bu durulamanın arkasından da bir ölçü sirkeyi üç ölçü su ile karıştırın ve bu karışımla saçlarınızı yıkayın. Ardından da saçınızı kendi haline bırakarak kurumasını sağlayın. Çünkü saçlarınızı herhangi bir fön makinesi ya da çeşitli makinelerle kurutmanız salarınızı hem yorar hem de saçlarınızı gereğinden fazla kurutarak köklerinden çabucak çıkmasını ya da uçlarının kırılmasına sebep olabilir. Yapacağınız bütün bu işlemlerden sonra sirke, saçlarınıza gereken bakımı yapacak ve faydasını size gösterecektir. Bütün bunların yanında saçlarınızda sirke kullanırsanız, bu saçlarınıza doğal bir görünüm ve doğal bir parlaklık verecektir.

Sirke Saç Dökülmesine İyi Gelir Mi?

Sirke Saç Dökülmesine İyi Gelir Mi?

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir