Bugün siyah noktalardan muzdarip takipçilerimiz için evde yapılan siyah nokta maskesi tariflerinden bahsedeceğim.  Eğer sizinde böyle bir derdiniz var ise kurtulmanız dileğiyle!

Ah şu siyah noktalar diye gireceğim yazıma inanın. Siyah nokta sorunu olmayan var mı acaba? Elbette olmayan mı var dediğinizi duyar gibiyim inanın. Hemen hemen herkes bu sorundan muzdariptir. Kurtulmak isteriz fakat bir türlü kurtulamayız. Hatta  onlarla uğraşmaya bayılırız. Siyah noktalarımızı dayanamaz sıkarız ama tekrar oluşur. Yerlerinde tırnak izlerine yol açar, yara oluştururuz. Belkide birçok uğraşlarda bulundunuz siyah noktalardan kurtulmak için fakat hiçbiri işe yaramadı. Ya da istediğiniz sonucu alamadınız diyelim. Siyah noktalardan kurtulmak için sizlere evde de rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bir tarif vereceğiz. Bu tarifle siyah noktalarınızdan tamamen arınacaksınız.

Siyah Nokta Maskesi Evde Yapılan Tarif

Siyah Nokta Maskesi Evde Yapılan Tarif

Toz jelatin ve süt sadece bu iki malzemeyle oluşan tarifimiz o kadar kolay ki.

2 yemek kaşığı süt ile 2 yemek kaşığı kadar toz jelatini karıştırın. Bu karıştırmış olduğunuz karışımı fırında veya mikrodalga fırınınız varsa ondada olabilir kıvam alana kadar bekletin. Beyazımsı şeffaf tonda olduğunda maskeniz olmuştur.

Maskenizi uygulamadan önce ilk olarak cildimizi temizlemeliyiz. Makyaj var ise yüzümüzde kesinlikle çıkarmalıyız. Hazırladığımız maskenizi fırından çıkardıktan sonra ısısını kontrol ederek yüzümüze sürmeliyiz. Yoksa cildimizi yakabiliriz. Dikkat edin o yüzden. Maskeyi dilerseniz sadece siyah noktalarınızın bulunduğu bölgelere ya da cildinizin tamamına yedirin. Maskeyi sürdüğünüz an cildinizde hemen kuruyacaktır. Bir müddet sonra kuruyan maskenizi soyarak farkı göreceksinizdir.

Siyah noktalardan temizlenmiş olup aynı zamanda cildinizdeki gözeneklerin açılması nada yardımcı oldunuz bu sayede.

Siyah Nokta Maskesi Evde Yapılan

Siyah Nokta Maskesi Evde Yapılan

Sizlerde siyah noktalarınızdan şikayetçi siyah nokta sorunundan kurtulamıyorsanız size vermiş olduğumuz maskeyi denemenizi tavsiye ederiz.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir