Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Şapkanın  bakışlarınızda ve genel olarak görünüşünüzde, exstra bir çekicilik ekleme yeteneğine sahip olması, mükemmel bir özellik.Asortik havası yanında soğuk aylarda rahat ve sıcak hissetmek isteyen herkes için kusursuz bir kış aksesuarıdır.

Şüphesiz, aynı zamanda kişisel tarz yapmak ve güçlü kişiliği göstermek içinde şapkalar vardır. Ayrıca yaz aylarında zararlı güneş ışınlarından koruma amacı olan çok şık yaz şapka çeşitleri de vardır. Şapkalar kendi kişisel özellikleri ve stilleri için doğru seçenekleri seçiminde zorluk çeken bayanlar olabilir.Çünkü çok fazla çeşit var. Şapka seçimi için bilmeniz gereken ipuçlarını sizler için düzenledik. Sizin için en iyi kış şapkasını nasıl seçmelisiniz, yüz şekline uygun şapka seçimi, saç rengine ve tarzına uygun şapka nasıl seçilir hepsi bu yazımızda!

Yüz Şekline Uygun Kışlık Şapka Seçimi

Yüz şekline göre şapka seçimi, şapka satın almadan önce kendi yüz şeklinizi dikkate almak i birincil ve en önemli kuraldır.Ne kadar şık ve pahallı bir şapka olması hiç önemli değil eğer yüz şekliniz ile eşleşmiyorsa sizi kötü gösterecektir e şık durmayacaktır.Bu yüzden yüz tipinize uyumlu doğru şapka seçeneklerini iyi bilmelisiniz.

Oval Yüz: Bu yüz şekline hemen hemen her tür  şapka yakışır en dengeli ve orantılı yüz şeklidir. Oval yüz şekli olan kadınlar, şanslı olanlar arasındadır. Örgü bere, düz bere, saçaklı şapka, foter şapka, beyzbol şapkası.İstediği tarz kış şapka modellerinden rahatlıkla seçip satın alabilirler.

Yuvarlak Yüz: Yuvarlak yüzü bayanlar için, görsel olarak ince olacak, geniş kenarlı şapkalar, yüksek taçları olan şapkalar, asimetrik stilleri ve biraz hantal seçenekleri olan şapka seçimleri yüz şekillerinin daha dengeli görünmesini sağlar, şapka ile yüzü uzamış olmalıdır. En iyi yüz özelliklerini tanımlayan sapka modelleri ise sopa şapkalar.Anında yüzünüzün yuvarlaklığı üzerine odak noktası yapan bereler gibi sıkı şapkalar sizin için iyi bir seçim değildir.

Kalp Şeklinde Yüz: Bir üçgen veya kalp şeklinde yüze sahip olanlar için geniş kenarlı ve disket şapkalar geniş alnı daha geniş görünmesini sağlayacaktır, dar birime sahip dar şapkalar, şallar ve seçeneklerini aramalısınız. Beyzbol, spor şapkalar üçgen yüz şekli için uygundur.Ancak, ayrıca yüzünüzün üst kısmı üzerinde duran aşırı uydurma modellerden kaçınmalısınız. Bir cloche(kova şapka) şapka düşünebileceğiniz  ideal bir seçenektir.

Kare Yüz: Kare yüz şekline hafifçe yuvarlak formlar vermek, görünüşe yumuşaklık katacak kenarlı şapkaları seçebilirsiniz. Asimetrik formları bir şapka da yüzünüzün şeklini güzel gösterecektir. Kulaklıklı kış şapkaları her türlü şık görüneceğiniz ve  düşünebileceğiniz iyi seçeneklerdir.

Dikdörtgen Yüz: Hafifçe dikdörtgen yüz şeklini kısaltmak ve açık yanakları ve elmacık kemikleri dışarıda bırakarak alnını kapsayacak şapkalar tercih etmelisiniz, bu şapkalar dikdörtgen yüz şeklini ideal orantılarda görünmesini sağlayacaktır. Retro, kloş şapkalar ve alnından aşağı inen  dairesel kenarları olan şapkalar da sizin için iyi seçeneklerdir. Yüksek uzun şapkalar sizin dikdörtgen yüz hattını daha uzun görünmesini sağlayacaktır bu yüzden bu yüksek şapkalardan asla satın almayın.

 

Saç Renkleri ile Uyumlu Kışlık Şapka Seçimi

İlk bakışta önemsiz bir ayrıntı olsa da, sizin saç renginiz, aynı zamanda sizin için en ideal kış şapkasını bulma konusunda büyük bir rol oynar. Bir şapka takmak için diğer giysi parçaları ve diğer aksesuarları da hesaba katarız, ama aynı zamanda saç rengi de şapka seçiminde önemli bir ayrıntıdır. Bu kurallara uyarak, sizin için en uyumlu renklerde şapkaları ve modellerini bulabilirsiniz!

• Kahverengi saçlı kadınlar için en uygun şapka renkleri  siyah, çikolata rengi şapka ve mavi tonlarında seçimler yapması tavsiye edilir.

• Sarışın güzeller için ise , kahverengi, siyah, mavi, kırmızı ve pembe alternatifleri ise gri renkler olabilir. Herhangi parlak şapka tonları seçebilirler.Ancak, açık pastel renkleri cildini soluk gösterir.Bu yüzden bu renkler özellikle tavsiye edilmez.

• Esmerler ve siyah saç rengi olanlar,  bordo, mavi ve kırmızı şapka renkleri güzel seçimlerdir.. Genellikle siyah saçlı bir kadın kendi kıyafetlerini de dikkate  alarak, hemen hemen herhangi bir koyu renk şapka deneyebilir.

• Kırmızı saçlı kadınlar, siyah ve gri kahverengi, altın, sarı, yeşil, erik, gibi şık şapkaları seçebilir. Kırmızı, bu durumda en iyi seçenek değildir.

Vücut şekline ve boya göre Kış Şapka Seçimi

Yüz şekli ve saç renginden sonra sizin vücut şekliniz ve yüksekliği de kış şapka seçimleri üzerindeki etkisi vardır.Böylece belirli bir şapka satın almaya karar verirken , aynı zamanda bu notları da dikkate almalısınız.

• Uzun boylu kadınlar için en uygun şapka şekiller geniş kenarlı seçenekleri olan şapkalar, kürk ve örme şapkalar gibi başı hacimli gösteren, şapka modellerini seçmeleri tavsiye edilir.  küçük ve dar şapkalar giymekten kaçının,başınızın yüksekliği ile karşılaştırıldığında daha küçük görünmesini sağlayacaktır.

• Minyon ince kadınlar için  ise hacimli geniş şapkalar, onları mantar gibi görünmesini sağlayacaktır .Sizin şapka seçimleriniz omuzlarınızdan  daha geniş olmamalı bunu  unutmayın. Küçük ve dar şapkalar, idealdir ve vücudunuzu dengeler. Ayrıca şapkaların  biraz yüksekliğini artırmak uzun görünmenizi sağlar, yüksek taç şapka seçeneklerini deneyebilirsiniz.

• Orta boy uzunlukta kadınlar küçük şapkalar seçmeyin.Sizin vücut şekliniz ile uyumlu görüneceğiniz geniş kenarlı şapkalar ve disket şapkalar seçebilirsiniz.

• Geniş omuzlu kadınlar ise hafif renkleri olan , tercihen örme veya kürk şapka modelleri gibi  hacimli bir şapka satın alabilirler.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback

[…] İlgili;  En iyi Şapka Nasıl Seçilir ! […]

trackback

[…] size en uygun olanı bulmak için pek çok farklı şapka modeli var. Sizin için en uygun kış şapkası nasıl seçilir başlıklı konumuzu okuyarak şapka seçiminiz için fikir alabilirsiniz.Aynı zamanda atkı […]