Takılar ile tarz olmanın yolları

Takılarınıza daha fazla para harcamak zorunda değilsiniz, Fakat takıları daha şık gösterebiliriz. Takı seçimi ve takıları daha şık göstermenin yollarını bu makalemizde paylaşıyoruz…

Takı diyince,  Kıyafetlerimizi tamalayan vazgeçemediğimiz aksesuarlarımız aklımıza gelir.  Bazıları kıyafetlerinde kolyeyi tercih etmez. Fakat yüzük takmak bir kadın olarak hayatımızda bir vazgeçilmezdir. Takıların maddi yönü bir tarafa manevi yönden hayatımızda önemi tartışılmaz büyüktür. Fakat bu takılarımızı daha pahalı ve şık nasıl gösteririz. İş te bu makalede benimde tam olarak anlatmaya çalışacağım konuda buydu.

Takılarımızı satın alırken, çok parlak metal yüzeylere sahip olan takılar değil de, çok parlak olanlardan ziyade daha koyu renklere hakim takıları tercih etmeliyiz. Koyu renkli metaller daha güzel, etkileyici ve ağır bir görünüm sağlar.


Koyu Renkli Küpeler
Koyu Renkli Küpeler

Şu taşlardan uzak durunuz! Eğer satın alacağınız taş plastik yapay bir görünüme sahipse, açık renkliyse uzak durunuz!. Bunların yerine benim tabirimle “herşeyin doğal olanı makbuldür”, taş seçimindede doğal görünümlü olanları seçmeliyiz. Eğer ben abartılı parıltılı taşları severim diyorsanız, seçiminizi doğal görünüme sahip takılardan yana yapabilirsiniz.

Doğal Taş Kullanılan Yüzük Modeli
Doğal Taş Kullanılan Yüzük Modeli

Vücudumuzda takı taktığımız yerlere iz ve renk yapmayacak takıları seçmemiz gerekiyor. Bunların başında nikel ve bakır renklerinde kaplı takılar cildinizde yeşilimsi renkte bir iz bırakırlar. Eğer bu bahsettiğim metallerle kaplı bir takınız var ise ve bu takı sizin için vazgeçilmez ise cildinize temas yapan yerlere oje parlatıcısı sürünüz. Bu şekilde takınızın hiç bir iz bırakmadığını görürsünüz.

Nikel Alerjisi olmuş bir deri yüzeyi
Nikel Alerjisi olmuş bir deri yüzeyi

ince tipte ve hafif bir görünümde olan takılarınızın yerine ağır olan takılarınızı seçin. Ağır olan takılar takınca farkını hissedeceğiniz gibi daha kaliteli bir görünüm ve şık bir görüntü kesinlikle sağlayacaklardır.

Taşlı Ağir Görünümlü Yazlık Bayan Kolye Modeli
Taşlı Ağir Görünümlü Yazlık Bayan Kolye Modeli

Eğer büyük ebatlarda kolye kullanmayı seviyorsanız bunun için en doğru seçimi yapmanız gerekiyor. Keskin kısımlara sahip, şekilli, vintage veyahut böyle daha etnik bir tarz katan takıları seçmelisiniz.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Evde Saç Boyama için İpuçları
Büyük Takı Sonbahar Kış 2015 Trendli
Büyük Takı Sonbahar Kış 2015 Trendli

Bir önceki yazımız olan Elbise Ayakkabı Kombini Nasıl Olmalı? | 2020 başlıklı makalemizde ayakkabı, ayakkabı seçimi ve elbise için hakkında bilgiler verilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mşlkl
3 yıl önce

kşkturytet”

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x