Saç rengi seçimi birçok bayan için görünümlerini doğrudan değiştiren çok önemli bir etken. Günümüzde ise doğal rengini kullanmaktan sıkılan ve farklı renklerle ilgili arayışlara giren bayan sayısı sürekli artış gösteriyor. Herkes farklılığa ihtiyaç duyuyor ve neticede kendisi için yeni bir saç oluşturmaya çalışıyor. Ancak bunu yaparken yanılgılara düşmek de bir o kadar kolay. Zira her saç rengi her bayanda güzel sonuçlar vermezken ten rengi ile uyumsuz‚ kötü görüntüler de ortaya çıkabiliyor.

2018 Ten Rengine Göre Saç Rengi Belirleme

2018 Ten Rengine Göre Saç Rengi Belirleme

İşte bu noktada renk seçimini yaparken ekstra bir hassasiyet göstermek şart. Öncelikle başkasında gördüğümüz bir rengi direk kendimize uygulamaktan önce kendimizi tanımalı ve bizim için uygun bir renk olup olmadığını tahlil etmeliyiz. Aksi taktirde daha güzel görünmek isterken daha yaşlı‚ daha solgun‚ daha kötü bir görüntü elde etmemiz kaçınılmaz. Şimdi ten renkleri ve saç renkleri arasındaki bağlantılara bir göz atalım ve ten rengine göre saç rengi belirlemenin püf noktalarını öğrenelim.

Jennifer Lopez Ten Rengine Göre Saç Rengi

Jennifer Lopez Ten Rengine Göre Saç Rengi

Esmerler için uygun olabilecek saç rengi alternatiflerinden başlayabiliriz. Esmer teli bayanlar her zaman için en iyi neticeyi koyu renkler ile alabilirler. Kahverengi‚ siyah tonları esmer bayanların güzelliğini vurgulayacak ve en ideal görüntüyü sağlayacaktır. Ancak esmer bayanların birçoğu bu gerçeği duymaktan hoşlanmayabilir. Esmer bayanlar genelde koyu renklerden sıkıldıkları için daha açık ve farklı tonlara yönelmek isterler. Kahverengi ve siyah tonları bu noktada onlar için çok da cazip olmaz.

Kerry Washington Esmer Ten Siyah Saç Rengi

Kerry Washington Esmer Ten Siyah Saç Rengi

Bu tarz bir arayış içerisinde iseniz yapabileceğiniz farklılıklar da yok değil elbette Örneğin kızıl tonlarını kullanabilirsiniz. Kızılın koyu tonlarını rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bu size cazibeli bir güzellik katacaktır. Ancak açık kızıl tonlarından mümkün olduğu kadar uzak durun. Bunun dışında sarı tonlarına merak salmış esmerler için ise önerebileceğimiz birkaç şey var. İlki ise kesinlikle çiğ sarı tonlarından uzak durulması. Sizin için ideal sarı tonları küllü renkler olacaktır. Ayrıca doreden yana da şansınızı kullanabilirsiniz. Bu sizin için marjinal bir seçim olacaktır.

Farklı bir saç rengi arayan esmerlere göre saç rengi

Farklı bir saç rengi arayan esmerlere göre saç rengi

Bir başka ten rengi olan beyazdan bahsedelim. Beyaz tenli bayanlar diğerlerine nazaran çok daha şanslı bir grup olarak değerlendirilebilirler. Çünkü asla diyebileceğimiz bir renk tonu onlar için geçerli değil. Dilediklerini kullanma imkanına sahipler. Ancak şartsız koşulsuz bir özgürlükten bahsetmiyoruz yine de. Dikkat edilmesi gereken noktalar her zaman için var. Öncelikle fazla açık sarı tonları ve küllü tonlar beyaz tenli bayanları biraz solgun gösterebilir. Eğer bu tarzda bir renk tercih edilecekse makyaja dikkat etmek gerekir. Makyajsız gezildiğinde hasta mısın sorusuna muhatap olunması olasıdır.

Orta Tene Göre Saç Rengi Belirleme

Orta Tene Göre Saç Rengi Belirleme

Gelelim en ideal renklere. Aslında beyaz tenli bir bayan için en ideal renk diye tek bir kavram yok. Hemen her koyu rengi rahatlıkla taşıyabilirler. Başta siyah ve koyu kahverengi tonları güzel bir seçim olabilir. Ayrıca daha marjinal seçimler için kızıl kullanılabilir. Turuncu bile beyaz tenli bir bayanı çok hoş ve zarif gösterebilir. Sarı ve tonları ise beyaz tenliler için uygun olabilecek bir başka renk.

Amy Adams Ten Rengine Göre Saç Rengi

Amy Adams Ten Rengine Göre Saç Rengi

Buğday tenli bayanlar da yine şanslı sayılabilecek bir grup. Birçok renk skalasında onlar için de doğru bir ton mutlaka bulunuyor. Esmerler her rengi rahatlıkla taşıyamazken buğday tenliler her renk grubunda kendilerine de yer edinebiliyorlar. Ancak idealinden bahsetmek gerekirse kahve ve çikolata rengi rahatlıkla denenebilir. Bunun dışında kızıllık barındıran kahveler de bu bayanlara çok yakışacaktır. Sarı tonlarında da buğday tenliler için alternatifler mevcut. Örneğin küllü sarılar bu bayanlara çok yakışacaktır.

Esmerlere Göre Farklı Sarı Saç Renkleri

Esmerlere Göre Farklı Sarı Saç Renkleri

Bir diğer ten rengi ise pembe. Pembe alt tonlu beyaz rengi de diyebiliriz. Genelde aynı kategori gibi görülse de bu ten rengini ayrı şekilde incelemek daha doğru bir tercih olacaktır. Bu renkte tene sahip bayanlar kızıl tonlarını öncelikli olarak kullanabilirler. Özellikle bir de renkli gözlere sahip iseler harika bir sonuç ortaya çıkabilir. Bu ten renginde uzak durulması gereken tek bir ton var. O da kirli sarı diye tabir edilen renk. Bunun dışındaki renkleri kullanmada oldukça özgürsünüz.

Ten Renklerine göre Saç Renkleri

Ten Renklerine göre Saç Renkleri

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir