Home / Saç Renkleri / Türk Kahvesi Saç Boyası Renk Çeşitleri | 2021
Türk Kahvesi Saç Rengi Çeşitleri
Türk Kahvesi Saç Rengi Çeşitleri

Türk Kahvesi Saç Boyası Renk Çeşitleri | 2021

Türk Kahvesi Saç Rengi Çeşitleri Nelerdir?

Kahverengi ve tonları saç renkleri klasik görünse de uygun renklerle sizlere muhteşem görünme imkanı sunabilir. Makalemizde sizlere Kahve renginin tonları içinde Türk Kahvesi Saç Rengini ele alıyoruz.  Ayrıca Türk kahvesi Saç Rengi için almanız gereken saç boyaları nelerdir sorusuna makalenin son bölümünde yanıt veriyoruz. Saç boyası yaptırmaya karar veren kişiler için en zorlu aşama renk seçimidir. Bu noktada doğallıktan ödün vermek istemeyen kişiler için önemli seçenekler bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında yer alan Türk kahvesi saç boyası ile son derece doğal ve şık görüntü elde etmeniz mümkündür.

Ten rengi ile uyumlu kahve tonları arayanlar Türk Kahvesi saç rengini oldukça tercih etmektedir. Birbirinden farklı tonları olan kahverengi için Türk Kahvesi tonu oldukça tercih edilmektedir. Saçlarınızın rengini değiştirirken kahve tonlarında kararsız kaldıysanız bu yazımızda merak ettiğiniz her şeyi bulabilirsiniz.

Aşağıda yer alan resim galerisindeki Türk Kahvesi saç rengi tonlarını inceleyebilirsiniz.


Türk Kahvesi Renk Seçenekleri

Türk kahvesi saç boyası markaların üzerinde özenle durduğu renkler arasında yer almaktadır. Çeşitli koyuluk seçenekleri ile yer alan bu renk tonunda önde gelen firmaların ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler çeşitli kod numarası ile sunulmaktadır. Örneğin, Loreal firmasını tercih eden kişiler 5.15 numarayı tercih edebilir. Bunun yanı sıra Palette firmasının ürünü de mükemmel bir seçenek sunmaktadır.

Boya markası konusunda kararsız olduğunuzda uzmanından tavsiye alabilirsiniz. Ayrıca ten renginize uygun kahve tonları arasında markalarda pek farklılık bulunmamaktadır.

türkkahvesi sac boyasi
Resmi büyütmek için tıklayınız

Ülkemizde Türk kahvesi saç boyası rengine önemli oranda rağbet bulunmaktadır. Bu renk tonu özellikle açık tene sahip olanlar tarafından tercih edilmektedir. Hem kısa hem de uzun saçlarda olumlu sonuç veren bu saç rengi yüz hatlarının ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenden dolayı açık ve koyu tonları sıklıkla sorulmaktadır. Profesyoneller tarafından da sıklıkla bu saç rengi uygulanmaktadır.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  En İyi Saç Detoksu Ürünleri | 2020

Sibel Can’ın Tercihi

Ülkemizde Kahve renginin en yakıştığı saç boyası denildiğinde akıllara gelen ilk ünlü Sibel Can’dır. Uzun süre bu renk tonunu tercih eden ünlü sanatçı aralıklarla yine bu tonu tercih etmektedir. Ayrıca Pınar Altuğ’da zaman zaman bu tonu ön plana çıkarmaktadır. Ayrıca Fahriye Evcen’de bu rengin açık tonunu kullanmayı tercih etmektedir.

turk kahvesi sibelcan
Resmi büyütmek için tıklayınız

Sadece ten rengi açık olanlar değil bronz tene sahip olanlar da yumuşak tonda Türk kahvesi saç boyası tercih etmektedir. Hemen her cilt tipine uygun olan bu saç modeli siyahtan kahverengiye geçiş yapmak isteyenler ya da radikal karar vererek açık renkten koyu renge geçmek isteyenler için ideal tercih olacaktır. Bu değişimi yaparken profesyonel anlamda destek almanız daha iyi görünmenizi sağlayacaktır.

Saçlarında değişiklik yapmak isteyenler ve renk çeşitliliğini daha yakından incelemek istemeyen kişiler Kahve telvesi rengine yakın saç boyası tercihinde bulunabilir. Siz de bu rengin değişik tonlarını tercih ederek mükemmel bir görüntüye kavuşma şansı elde edebilirsiniz.

turk kahvesi sac renkleri
Resmi büyütmek için tıklayınız

Türk Kahvesi Saç Rengi Trendi

Türk kahvesi saç rengi her yıl çok moda olan renklerin başında. Klasik ama kendine güvenen bi renktir.  Farklı renk tonlarıyla Türk kahvesi rengi genç kızlar arasında ve orta yaştaki bayanlarda fazlasıyla rağbet görmekte. Hem yüzünüzü daha genç ve güzel görünümü sağlarsınız hem de saçınıza doğal ve bakımlı bir renk uygulaması yapmış olursunuz. Değişiklik yapmanın sırası diyorsanız denemekte fayda vardır.

Türk kahvesi renk trendi en çok da beyaz tenli bayanlara yakışmakla birlikte her türlü ten rengine hitap eden bir renk tonudur. Siz değerli hanımlarda bu yıl bu renk tonunu ünlü hanımlar gibi tercih ederek kendinize yeni bir stil oluşturabilir bu yılın trendine uymuş olacaksınız. Fahriye Evcen, Cansu Dere, Pınar Altuğ gibi ünlülerin sıklıkla tercih ettiği Türk kahvesi renk tonu esmer ve bronz tenli kişilere de yakıştığını bizlere göstermiş oluyorlar.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  2015-2016 Sonbahar-Kış 30 Saç Rengi Tavsiyesi

cansu dere

Fahriye Evcen Türk kahvesi saç rengi2
Resmi büyütmek için tıklayınız

Türk Kahvesi Saç Rengi Boyası Kodu Tonu

Türk Kahvesi Saç Boyası Rengi elde etmek isteyen kadınlar farklı markaların farklı kodlarına ait saç boyalarını almak zorundadır. Aşağıdaki listede en sık bulabileceğini saç boyalarında hangi rengi alabilirsiniz onları derledik!

 • L’Oréal Paris Excellence 5.15 Türk Kahvesi Saç Boyası
 • Kolleston 5.37 Türk Kahvesi Saç Boyası
 • Nevacolor 4.07 Kahve Saç Boyası
 • Exicolor 4.7 Türk K. Saç Boyası
 • Akos 5.3 Türk K.  Saç Boyası
 • Naturalist 5.7 T. Kahvesi Saç Boyası
 • Dıecı”10 4.35 Türk K. Saç Boyası
 • Saçha Colors Team 7.34 T. Kahvesi Saç Boyası
 • Sarah Parker 4/45 Türk K. Saç Boyası
 • Biobellinda 4.0 T. Kahvesi Saç Boyası
 • Lilafix 5/67 Türk Kahvesi Saç Boyası
 • Colorinn Professional 7.25 Türk K. Saç Boyası

Boyaların fiyatları markadan markaya veya indirim zamanına göre değişiklik gösterebilmektedir. Memnun kaldığınız boyayı kullanmanız tavsiye edilir.

Bir önceki yazımız olan Bal Köpüğü Saç Rengi 2022 başlıklı makalemizde bal köpüğü, bal köpüğü saç ve bal köpüğü saç boyası hakkında bilgiler verilmektedir.

Check Also

Bakır Saç Rengi Ve Modelleri

Bakır Saç Rengi Ve Modelleri | 2021

Bakır Saç Rengine Dair Bilmeniz Gerekenler Bu yıl trend olacak saç renklerinden birisi de bakır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.