Uyluk yağlarını eritmenin 5 kolay yolu

Bizim en yağlı vücut bölgelerine gelince, kadınların çoğu  uyluk yağlarından muzdarip. Bu uyluk kısmındaki, şişlikleri, gamzeleri gizlemek ve vücudun üzerindeki ekstra ağırlık izlerini  silmek için uzun ve bol giysiler giymek zorunda kalabiliriz . Kısa sürede uyluk yağ azaltabilir etkili birkaç yol vardır. Hepimiz tabii ki iyi görünmek istiyoruz, ama bunun için çalışmak zorundayız. Özellikle yalnız uyluk yağ hedefleyen tek egzersiz veya diyet yoktur, ancak senin bu bölgelerdeki yağları yok etmenizi sağlayacak yapılabilir rutinleri içinde değişiklikler vardır.

Peki nasıl mı ? uyluk yağ azaltmak için 5 etkili kolay yol !

1. Kardiyo Egzersiz Faydaları : Gerçekten kalbin pompalama ve vücut hareketleri yükselten kardiyo egzersizler ile uyluk yağları azaltabilir. Sizde, kalori yakmak, hızlı ve büyük miktarlarda onları yakmak zorundasınız. Kardiyo haftada 5 kez 60 dakika  zaman ayırılarak olabilir. Sadece bacaklarınızın bu zaman içinde iyi çalıştığından emin olun.

2. Yükseklik git : Koşu ve yürüyüşlerde  ya da koşu bandında sadece yokuş yukarı seçiminde gidin. Koşmak ve ayak uydurmak ne kadar zor olursa olsun devam etmelisiniz. Çoğu zaman yokuş yukarı dolaşmak bile işe yarar, obu şekilde uyluk kasları çalışıyor ve bu bacaklarda da  güzel bir görünüm verecektir. Sizde  bir daha ki sefere egzersiz ve yürüyüşlerinizde yokuş yukarı olduğuna emin olduğunuz yere gitmek için karar verin, ve bu sefer daha fazla kalori yakın, 30 dakika boyunca yürüyebileceğiniz yerleri tercih edin. Bu şekilde sizin beliniz, kalçanız ve uyluktaki yağları her şeyi yakacaksınız


3. Yoga ve Pilates için gidin : Vücut bölgelerinde nokta atışı yapmak için bu uygulamalar  en iyi yoldur. Kardiyo Kilonuzu düşürecek ve yoga rutinleri çok alt gövde ve sırt bölgelerinde kuvvet odaklanmış olacak,  Pilates ile iç ve dış uyluk kaslarını daha iyi çalıştıracaksınız: Böylece, sıkı, ince ve zinde bakacağız. Bunlara kaydolmaya kesinlikle değer.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Kiraz sapı ile nasıl zayıflanır ?

Ayrıca bakınız:

Bu egzersiz ile düz karına sahip olmak 5 dakika

Popo kaldırma egsersizleri

4. Düzenli kahvaltı yaptığınızdan emin olun : Günün en hızlı metabolizmanın çalıştığı zamanı olan  sabahları kahvaltısını asla atlamayın. Erkenden metabolizmanızı hızlı bir şekilde çalışmasına destek olmak için kahvaltı şart.   Daha iyi bir metabolizmanız varsa, bacaklarınızı ve vücut genel olarak fit olacaktır.  Protein ve lif dolu karmaşık karbonhidratlar yiyin ve o sabah kardiyo yapın. Bu şekilde vücudunuz daha iyi çalışacaktır. Ayrıca, bütün gün yemek atlamak yok. Aç duygusu hissetmiyorsanız o zaman atıştırmaları 150 kalori altında tutmalısınız.

5. Bol su için : gün boyu yeteri kadar su içtiğinizden emin olun.Yemeklerden yarım saat önce 2 bardak su için.Bu kilo kaybı planlarına yardımcı olur ve porsiyon kontrolü teşvik eder.  Bir yada iki fincan çay ile akşamları metabolizmanızı daha iyi çalıştırabilirsiniz, daha sonra gün boyu içme suyunu yeterli miktarda alın.Sabah erken kalkarsanız kahvaltıda süt ile kalsiyum alın.

Bir önceki yazımız olan En Düşük Kalorili 7 Yiyecek | 2021 başlıklı makalemizde diyet, düşük kalorili besinler ve düşük kalorili gıdalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x